• |
ide | kryesore

Ish-ministri Bushati humbet njeriun e shtrenjtë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Jashtem, Ditmir Bushati, ka humbur te atin. Ai ka ndare lajmin me ndjekesit e tij ne Facebook teksa shkruan.

Im Atë u shua sot në Boston, pas një beteje të vështirë me një sëmundje të rëndë. Nuk ka fjalë për të përshkruar dhimbjen e fëmijës për prindin kur shuhet drita udhëheqëse, dashuria e së cilës na ndriçon rrugën.


E ardhmja është një premtim, thoshte shpesh ai, dëshmi e shpirtit optimist e zemrës së madhe me të cilin jetoi jetën. Prehu në paqe i shtrenjti ynë!

31 Comments

 1. NGUSHLLIME ZOTI BUSHATI , ME VJEN SHUME KEQ,POR SHPRESOJ TE BEHESH PRESIDENT I KOSOVES DHE ALBIN KURTI KRYEMINISTER SHUME SHPEJT

   1. Po cke qe shan o njeri i frustruar?
    Se pari ai nuk ja lavderoi baben i tha thjeshte ngushellime.
    Se dyti jo te gjithe ne e dime kush ka qene baba i Bushatit, sidomos ato qe kane lind pas komunizmit dhe nuk jane nga Shkodra.

    1. Po cke o punonjes i frustruar, shko merr rrogen tani te bodrumet tuaja. Pastaj nga e di ti ku dhe kur kam lindur une o qën bir qëni, apo mos je dhe ti i sigurimit ?

     Ky fisqir eshte e fisqir do ngelet. Ju nostaligjiket e komunizmit te shkoni ne te semes.

    2. O AS ai po tjote te behet president o as i asave. A e kupton kete gje apo jo ? Po si ore ketu ju ngeci filmi prap, te komunistat ? A mer popull i mbaruar

  1. Iku edhe nje bajge! Po c’kerkonte dhe me paret e kujt e cove, deri ne Boston, qelbesiren, o ditzi, merakliu i burdellove te pederastave, qefliu i bananeve te zezakeve te Brazilit, u shofshi me kuq e mac, race e ndyre!

 2. Ky njeri ka qene sekretar i pare i komitetit te partise se punes ne Lushnje dhe lushnjaret flasin per te me shume respekt

  1. Po lushnjaret palla kari kane qene ter jetes. Cfare ka dal nga lushnja, aldo bares ? Po hik mer tqifsha ropt me gjith lushnjaret e karit

 3. Iku edhe nje bajge! Po c’kerkonte dhe me paret e kujt e cove, deri ne Boston, qelbesiren, o ditzi, merakliu i burdellove te pederastave, qefliu i bananeve te zezakeve te Brazilit, u shofshi me kuq e mac, race e ndyre!

 4. Antikomunistat e Shqupit jane antikomunista te vertete. Ika msu Sali sekretari PPSH qe te jene shume te vendosur.

  Edhe Lyli kamarieri Rinasit.
  Edhe Jari kapteri qe deshte me vu bustin e dulles prap te veni.
  Edhe Ruli drejtor i makina importit.
  Edhe cuni i Rustem Gjates qe i thyte dhomet me pistolete te burgosmeve.
  Edhe Ed thuthuqi qe i ka pas punu baba te makina importi.
  Edhe Besniku partise, gazetar te zeri popullit.
  Edhe Mark Marku gazetar te zeri rinise.
  Edhe pishtari i demokracise, qe i dul shkolla per juridik se ishte spiun i sigurimit.
  Edhe dizenjatorja…..

  Te gjithe antikomunista te vendosur dhe spermatozoide te Ramizit.

  1. Ore babai vet ka qene hajvan dhe ky njelloje eshte, e mbajti rama per opozitar te brendshem sepse eshte socialist i thekur. Kete gje nuk ka kuptuar opozita e dashur. Nuk do tjeter ideologji as rama as EU

 5. Ore keta qe flasin per moshen e komentuesve dhe simpatizojne komunistat ? Si qush tek ore ? Ho per gje po nuk duhet te kene kaq shume akses online, ndryshe i bie manipulim i opinionit publik me fondet e takspaguesve….Shshshttttt se na erdhen prap komunistat. EDHE NE INTERNET !!!

 6. Nuk e di kush eshte e si e cfare njeriu ka qene. Thjesht te ben pershtypje nje ish komunist i thekur cdo ne Ameriken imperialiste qe na kishte hale ne sy….!?😋 se keshtu thonin keta ….

 7. Ja pra edhe ish sekretarët e partisë një ditë largohen nga kjo jetë me barrën e krimit dhe turpit mbi supe…

  1. Jo kno eshte e keqja, i duket arritje !!! Shiko frymen qe po perhap rama, dmth qe te gnitha keta krikknel sot akoma me.pushtet jane me koken lart per arritjet e tyre. I rroft sorosit dhe merkeli se ata ja mbrojne shpatullat duke na shantazhuar perdite neve te tjereve.

 8. Marrezia paska marre dhene . Njerezia eshte çmendur fare .
  Jemi te gjithe mekatar dhe nga mekati vime ne kete bote .
  Nuk ju takon ju ti vleresoni mekatet apo te mirat e nje njeriu , ky eshte ekskluzivitet i te Madhit Zot .
  Rahmet i past shpirti .

   1. Hahahahaha koment i goditur. Tallje kari. Hajde nje shtatore per en erin prap. Ku impakti ka 30 vjet qe ben gjemen edhe tek e ardhmja e brezave te rinj.

 9. Ky njeriu ska mbajt asnji post zyrtar mbas ’90, po kjo si pengon telebanet te shfryhen si grate e liga.

  Mullah Omeri qe tha “te gjithe fajtore e te gjithe bashkevuajtur” ska faj. Nejse, pune talibanesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu