• |
ide | kryesore

Koronavirusi i merr jetën në moshën 53-vjeçare skulptorit Arben Bajo

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Skulptori i njohur Arben Bajo humb betejën me COVID-19. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë konfirmuar miqtë e tij në rrjetin social “Facebook”.

Mëngjes i trishtë! Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19! Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!”, shkruan Arbër Kadia.


Bajo prej ditësh ishte duke “luftuar” me COVID-19, por ditët e fundit gjendja e tij u bë më kritike.

53-vjeçari Arben Bajo, në profesion është skulptor dhe pedagog tek Universiteti i Arteve. Arben Bajo ka çelur disa ekspozita personale brenda edhe jashtë vendit.

12 Comments

 1. I paharruar Ben.
  Shteti leshit angazhohet maksimalisht kur semuren deputetet (thase me mut), per t’i kuruar jashte Shqiperise, por nuk leviz as gishtin per artiste.

   1. Për të paemer e 12:34.

    1. Virusi ekziston, është i krijuar artificialisht dhe nuk është aq vdekjeprurës sa e bëjnë, nëse lejohet te përdoren ilaçet qe eksitojnë (klorokina), apo jo?? Ti i di te gjitha faktet për virusin?? A e ke lexuar burime të tjera përveç burimeve shtetërore dhe atyre zyrtare mjekësore?? Ja ta them une: zero!!

    2. Me Benin që u prehtë në paqe, realisht ndodhi ajo që ai iku per shkak te moslejimit kriminal nga ana e mafies ne pushtet dhe atyre doktorëve mashtrues, të ilaçeve qe e shërojnë covidin, nëse ka patur covid gjithsesi.

    3. Po pra kjo është pyetja e mistershme, kush e vrau?!!
    A je i sigurt qe personi ne fjalë ka pasur koronen dhe jo ndonjë simptomë tjetër, e vizitove ti vetë atë? Une te besoj ate shtet dhe atë pjesë te korruptuar te doktorëve?? Larg o Zot ….!!

    4. Ahh, ku janë këta “mohuesit e lapsit”?! Jane strukur nga frika e apologjisteve te pushtetit, ç’të bësh!!

    Ke pyetje tjetër?! 👍

    1. Mjaft me kaq idiot! Njerezit duhet te ruhen e jo te degjojne gomarlliqe te tilla. Ne Kosove nuk po shkon dita pa 12-15 persona te vdekur. Na Maqedoni me keq..Ca si Bolsonaro vazhdojne me Klorkininen dhe sot vendi mberriti 100 mije te vdekur. Trumpi e vuri masken dhe Johnson po ashtu..Ki kurajon te infektohesh dhe e shikon ky ne te semes shkon!

     1. Mjaft me kaq?? Une do t’ju demaskoj juve qelbësirave qe shkaterruat vendin në çdo moment. Njerzit duhet të ruhen kur jane te informuar saktësisht se çfarë po ndodh dhe jo kur mashtrohen. Nga kush e ke dëgjuar qe ka nga “12-15” viktima ne Kosove?? Nga media e lidhur me shtetin?? I ke vizituar vetë ti këto viktima??

      Përsëri nga e degjove “100,000” te vdekur ne Brazil?? Nga media qe genjen apo s’e ka idene çfarë bëhet?? Bolsonaro e kaloi vete koronen me klorokine sa per informacion.

      Tjetra po Suedia qe nuk i mbylli gjërat perse nuk përmendet dhe sipas mediave ka pasur efekte minimale nga covidi??

      Sa per mua mos u merakos, ka kush kujdeset për mua edhe kur kam nevojë. Dhe e fundit – shporru o idiot i dobishëm i qelbësirave!!

     2. C’te te them o idiot tastiere..ti je nga ata qe boten e kujtojne kusi e detin kos te hane nje luge..Mbeturine!

     3. Për “e” e 21:51.

      Tani s’na the gjë fare o “e”, kur vjen puna te të sharat e ke humbur davane. Qellove si kalama o Mane ….!

      Pregatitu më mirë heren tjeter.

  1. Artiste, Hidraulike, Bujq, Ekonomiste e Inxhinjere..perse duhet te levize shteti per artiste e politikane? Paguajne valle me shume taksa qe te meritojne me shume sherbime? apo u dhemb shpirti me shume..Mjaft me keto fraza hipokrite!..Te gjithe meritojne shendetesi me te mire!

 2. Per kete, mesa duket, shteti nuk kishte çarter privat per Turqi……
  Rrofte shoqja Vilma dhe shoket e tjere te Partise Heroinike!

 3. Sot ata qe mund ti jepnin vlera pozitive ketij vendi po shuhen nje e nga nje .
  Bota , por ne veçanti Shqiperia po perkeqesohet çdo dite e me shume sepse
  me te miret po ikin me heret se çduhet . Rahmet paç o Mjeshter i se Bukures .

 4. EDI RAMA DO TE MBAHET MEND SI NJE PIKTOR I DESHTUAR DHE NJE HAJDUT I PA NGOPUR thotë:

  DO TE ISHTE MIRE TI NDANIM ,ME MIRE DO ISHTE TE IKTE EDI RAMA ,BATON HAXHIU DHE HASHIM THACI SE SA ARBEN BAJO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu