• |
ide | kryesore

Bllokohet trafiku në Orikum, rradhë kilometrike makinash

-Instant, Lajme, Të fundit

Fluksi i lartë i turistëve  drejt jugut ka shkaktuar trafik të dendur në Orikum. Në vajtje vargu i makinave ka pasur një gjatësi që prej Orikumit në drejtim të Llogarasë. Vazhdon ende të mbetet problematikë kjo temë pasi rruga është e ngushtë dhe me nga një korsi për sens, duke shkaktuar vështirësi në ndërrimin e makinave.


4 Comments

  1. Sic ka thene dhe krietari i bashkise tiranas, pas 4 vjetesh krieminister ” trafiku eshte ne mendjet tuaja” Me duket se fjala rilindje eshte e share se po degjoj plot njerez qe thone: ik o te rilindsha mamin, ik o rilindu tutje, mos ha shume rilindje, etj etj

  2. Nga tuneli i ujit te ftohte deri ne Orikum nuk mund te quhet as rruge Erresire, gropa, carje, asnje vize e bardhe lere shenja te tjera te sinjalistikes. Eshte nje turp te flasim per turizem elitar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu