• |
ide | kryesore

Murat Basha pas daljes nga Infektivi: Stafi mjekësor, gati humbisnin ndjenjat nga vapa

-Instant, Lajme, Të fundit

Duke apeluar për shumë kujdes, pasi sië thotë vetë, virusi nuk është shaka, Murat Basha, ka fituar betejën me koronavirusin, e pas shtrimit në Infektiv, tashmë ndodhet në shtëpi.
Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së dhe personazh i njohur legalist, nuk i kursen falënderimet për të gjithë ata që u kujdesen per te ne ditët e vështira te semundjes, qe nga shefja e Infektivit, mjeket, infermieret, kreu i PD-se, Basha, per interesin e vazhdueshem, dhe familja, per mbeshtetjen qe i dha. Ai njoftoi se qe nga data 22 korrik ishte ne beteje me COVID dhe perfundoi edhe i shtruar ne spital. Por, vetem dy dite me pare, pasi gjendja e tij u permiresua, ai doli nga pavijoni.

Postimi nga Murat Basha


Nga dt 22 Korrik, në betejë me Covid. Disa ditë në spital, së fundi jam në shtëpi. Prandaj nuk kemi komunikuar gjithë këtë kohë.Bëni kujdes se nuk është shaka. Falmnderit të gjithëve që jeni interesuar.

E kam detyrim moral por edhe njerëzor,të falenderoj me përulësi dhe emocion, të gjithë personat që u kujdesën për mua,por edhe për të sëmurët e tjerë. Pavarësisht kushteve…. Falemnderit prof,Najada Çomos, profesionistes, humanes, të palodhurës, gojëmblës e cila personalisht takonte dy herë në ditë çdo pacient. Të mirënjohurit prof, Tritan Kalos, dr Nevilës, etj.. kryeinfermieres Rita dhe gjithë stafit të infermierëve dhe sanitarëve, që punonin fort, në kushte tejet të vështira, që ndërroheshin me njëri tjetrin,derisa dehidratoheshin dhe gati humbisnin ndjenjat nga vapa…. Për Juna Krastën, të palodhururën, të gatshmen për gjithshka,e mrekullueshme dhe gojëmbël. Falenderoj Lulzim Bashën për interesimin dhe përkujdesjen. Prof,Tritan Shehun që u kujdes çdo ditë për mua. Në fund familjen që i shkaktova aq probleme. Falemnderit ZOTIT.

15 Comments

 1. KURSE EDI RAMA I FAL TOKE CARLO BOLINOS ME €1 EURO NE MES TE TIRANES,BILES KAM DEGJUAR SE SIQ BERI MERO BAZE ME DOSJEN E KRISTAQ RAMES ME GREG KRISTAQ RAMEN ,CARLO BOLINO DHE KOL SALLAKU JANE DUKE E PERGADITUR NJE DOSJE GJOJA SE ZAHO NUK ESHTE I EDI RAMES POR I KUJTIM GJUZIT OSE I LYMIT

  1. Falenderon ke, per cfare?! Falenderimi eshte dicka qe behet ne kushtet e miresise, humanizmit, papagese apo interes, nuk falenderohet askush se kryen detyren, per te cilen paguhet. Po more para, kundrejt cfaredo sherbimi, s’ke pse te presesh qofte edhe nje faleminderit, s’ka perse. Nese duhet te falenderohet dikush, ai eshte taksapaguesi i thjeshte, qe vetem paguan, paguan dhe nuk perfiton asgje ne kete vend, te pushtuar, nga edvin kristaqi & banda e RIVDEKJES.
   Mire per ty u interesoka lulushi, burri pashpatulla, po per te tjeret qe s’interesohet asku, h si e kane hallin valle?!
   Ke shkruar plot marrezi, pervet togfjaleshit te fundit, vetem ATE, falendero!

 2. Marredheniet personale, njerezore e familjare jane krejt tjeter…!!!
  Ka ndonje gje MJEKESORE per te ndare apo vetem fjale….!!!
  Per çfare duhen vleresuar bej vleresim dhe, per çfare duhen kritikuar beje edhe ate…!!!
  Nuk besoj se eshte Mjekesia dhe Shkenca vetem me thane “laj duart”…!!!

  1. Nuk ka ne zemren tende fare miresi , fare humanizem ?
   Eshte njeri o hajvan , eshte krijese e Zotit .
   Pse kaq ligesi ne kete vend ?

 3. Falenderon ke, per cfare?! Falenderimi eshte dicka qe behet ne kushtet e miresise, humanizmit, papagese apo interes, nuk falenderohet askush se kryen detyren, per te cilen paguhet. Po more para, kundrejt cfaredo sherbimi, s’ke pse te presesh qofte edhe nje faleminderit, s’ka perse. Nese duhet te falenderohet dikush, ai eshte taksapaguesi i thjeshte, qe vetem paguan, paguan dhe nuk perfiton asgje ne kete vend, te pushtuar, nga edvin kristaqi & banda e RIVDEKJES.
  Mire per ty u interesoka lulushi, burri pashpatulla, po per te tjeret qe s’interesohet asku, h si e kane hallin valle?!
  Ke shkruar plot marrezi, pervet togfjaleshit te fundit, vetem ATE, falendero!

 4. po encen (gocen) nuk e falenderove?! ska gje se ta falenderojne cunat e tirones qe ja kan bo pidhin fertele. me qe ra llafi te fala enca bashes

 5. Dhe ne mendojme se do behemi njerez. Shikoni ca mllefi kane derrat, karat dhe bythyqirat e felliq. Skeni faj , per aq sa nuk keni byth me ja thone ne sy. Por nje gje eshte e sigurt, si plehra do jetoni e si skutha do rrini rrugeve. bythqira te vegjel. Ai ka lujt me jeten e me shnetin e normale si kushdo qe do te falenderoje dike ose disa, ndersa ju jeni e zeza e te zezave te familjeve tuaja, te askurkujt tjeter.
  Skisha ndermend me shkrujt as nje gjysem fjale ne fakt, por mesa lexova vetem vrer e te zeza normalisht e meritoni me ju thone pa perjashtim qe jeni te gjithe bythece

  1. po mire , cfare problemi ke ti bashke me ata idiotet me siper. Ai po tregon cfare ka hequr me semundjen ti fillon me budallalliqe..Paske rrjedhur ..

 6. Ne do te behemi njerez kur ta peshtyjme njeri tjetrin, jo ti themi miremengjes. Nuk duhet ta perdorim urimin, se nga mengjesi deri ne darke nuk mbarojne pislliqet e kesaj gjindje. E verteta eshte peshe e rende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu