• |
ide | kryesore

13 viktima dhe 171 raste të reja me koronavirus në Kosovë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

13 viktima dhe 171 raste të reja është bilanci i koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë.


Të vdekurit me koronavirus në Kosovë janë 354.


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publiknjoftoi se të martën janë regjistruar edhe 190 raste që kanë mposhtur virusin. Raste aktive aktualisht janë 3,988.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 10,590 të prekur nga sëmundja Covid-19. ©Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu