• |
ide | kryesore

Ilir Beqja kërkon ndërhyrjen e ushtrisë për të ndalur “shkuma party”

-Instant, Lajme, Të fundit

Janë të freskëta në kujtesëne gjithësecilit pamjet e ditëve të para të karantinës nga mesi i marsit, kur në rrugët e kryqytetit dolën mjetet e blinduara të ushtrisë. Në majë të tyre qëndronte një ushtar me mitraloz dhe për ca ditë bënte xhiro nëpër Tiranë.

U kuptua shpejt se “lufta” me Covid nuk bëhej as me mitralozë dhe as me pushkë dhe mjetet e blinduara u kthyen në bazat ushtarake, si një lëvizje që del bllof. Por duket se një përfaqësues i Rilindjes nuk është bindur, ndaj e ka rihapur edhe një herë këtë temë.


Në studion e abcnews, Ilir Beqja u shfaq i irrituar me të rinjtë që bëjnë “shkuma party” dhe që festojnë në orët e drekës nëpër plazhe, pishina, “beach bar”, lokale, festa restorantesh etj. Për t’i ndalur këto, Beqja kërkoi ndërhyrjen e ushtrisë, sepse policia nuk po ia del dot, siç u shpreh ai.

Nuk dihet se çfarë i ka ndodhur Ilir Beqes kohët e fundit, por herë pas here, ai “godet” në publik me deklarata jo shumë normale. Pak kohë më parë, kërkoi që sakrifica për pasojat e karantinës në ekonomi, të shpërndahej mes shtresave, duke mos përjashtuar uljen e pensioneve. Nuk kaloi shumë dhe propozoi shtimin e ditëve të pushimit për administratën (tre ditë në javë), ndërsa tani kërkon të nxjerrë ushtrinë në rrugë kundër të rinjve që bëjnë shkuma party.

10 Comments

  1. Çke mer zagar ? Pse ankohesh ? A donit ta çonit vendin ne kete pike ? Ja arritet qellimit. Ça ke qe ben ham ham ?

  2. Ai do vetem leke o plak. Te stise situata dhe gjeneroje tendera per te kap leke. Kaq . I q.ropt sigurimeve shendetesote, 400 mil euro Vilmes (dmth vetes dhe shefit) e nja 200 qerosit te jamerikanit. Angjeli, Bode apo Ahmetaj jane cerra para Beqaj. Cmimi i Nanos “Mamuth korrupsioni” i perket vetem atij.

  3. Fol pak ti shoku Handi… -E kam Hamit emrin shoku Enver.
    -Partia ta ben emrin Hamdi…
    Tre muaj ne depresion psiqik Hamit Beqja. Me sa duket ne ate kohe e ka zene te birin e shoqja. Megjithate, per te vjedhur ky i afrohet shefit te tij. Eshte ne kater-pese te paret si hajdut, pas shefit dhe lalit qe e mbante kalapic ne ate dasmen e kalase te bere me leket e pensionit te mamit. Aty duket se ka marre leksionet se ky eshte b..le komplet.

  4. Nuk do Beqja qe te shkerdhehen gjithe vajzat tuaja nga i keni dhe nuk i keni, se me te palaret qe do qihen normal koronavirus do marrin. Po le te qihen ne pidh e ne bythe coune kam une me ta – tha ai

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu