• |
ide | kryesore

Rama: Kemi dhënë mbi 5000 paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna në Transportin Rrugor të Udhëtarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama, nëpërmjet një postimi në “Facebook” shkruan se qeveria ka dhënë së fundmi pak më shumë se 5000 paga lufte për punonjës apo të larguar nga puna nga Transporti Rrugor i Udhëtarëve.

Rama shprehet se qeveria vazhdon që të jetë me qytetarët, duke i ndihmuar ato në këto kohë pandemie.


Postimi i Edi Ramës:

#TiNukDoJeshKurrëVetëm❤️

👐🏿 SOLIDARITET për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor🤝

QEVERIA SHQIPTARE miraton:

✅ +5,191 Paga Lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020!

✅ Efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR!

Falë mirëadministrimit, rezultateve rekord të 2019-ës dhe përgjegjësisë shembullore sociale të DPSHTRR-së, mundësohet mbështetja e dytë për sivjet nga DPSHTRR për sektorin e transportit të udhëtarëve me autobus (pas kompensimit të taksës vjetore TVMP)🤩

#ShqipëriaQëDuam 🇦🇱☀️

12 Comments

 1. PSE EDI RAMA NUK E PADIT PER SHPIFJE MERO BAZEN PER DOSJEN E KRISTAQ RAMES,TANI OSE SHPIF EDI RAMA OSE YMER GELBYTHA,! thotë:

  SA TOKE PO I JAP CARLO BOLES BOLINO OR EDI RAMA €1 ? APO JO?!

 2. AKOMA VAZHDON TI QUAJ PAGA LUFTE KARI DY METROSH . PO TANI PSE NUK PO LUFTOJNE ?
  PSE NUK PAGUAN EDHE TANI MEQENESE JEMI NE LUFTE ?

 3. Edvin Rama,ky mashtrues e hajdut ordiner i lidhur me krimin ne menyre te pandare..!
  Shikojeni:Tragjike,ne vend qe te shkojne ne burg Damian Gjiknuri ish minister Transporti e Afrim Qendro,ish Drejtor i ARRSH-se,njerin Damianin e ngre ne detyre duke i dhene,lene reformen zgjedhore dhe tjetrit duke i dhene defakto Bashkine e Vlores,te dy keto monstra qe zgerdhelaqen duke qeshur para kamerave e shqiptareve syleshe,duhet te ishin ne burg,per fallsifikim te dokumenteve shteterore dhe demit te madh ekonomik,qe i kane shkaktuar shtetit,me Unazen e Re dhe tenderin e OST-se !!!!
  Ketu qeveris banda kriminale e edvin rames,me rrjepacuket dhe symizat e gelldoqet nderkombetare qe i mbyllin e na e nxine jeten me kete monster qe vjedh,vjedh,te fyen pafund,e tallet me paturpesine me te madhe me inteligjencen tone,shume e lehte per te kuptuar se çfare dreqin po ben ne kete vend ky hajdut perbindesh !?

 4. A u arrit shuma e perdorur per te demshperblyer Beketin me keto “ndihmat” e dhena per pandemine, apo duhet akoma? Me shume dem i beri buxhetit Beketi (me nje fjale pordhaceria Rama-Veliaj) se sa pandemia qe ka pese muaj qe ka filluar

  1. Hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ………………je i madh hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………..

 5. O ti vdeksh megjithe keto pare. Kjo quhet asistence papunesie, po ne fakt vetem qese me ushqime ke shperndare si ne Kandahar. Page lufte jipet per gjithe popullin nen nje nivel te caktuar te ardhurash si bene vendet e zhvilluara. Po ti dhe prof anglishtes Ahmeti mor funderrine edhe ato pak te pare qe dergojne nga jashte njerezit per te afermit e tyre I takson si lubi per 200 euro mban 33 taksa, kur 8 euro eshte ne perendim, vdeksh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu