• |
ide | kryesore

Rita Ora akuzohet nga ndjekësit për falsifikim të prejardhjes

-Instant, Paparazzi, Slider

Rita më parë ka rrëfyer për prejardhjen e saj, duke treguar se prindërit e saj kanë shkuar si refugjat në Londër.

Por, për shkak të stilit që ajo prezantonte në skenë dhe paraqitjet e saj, ka bërë që shumë kritikues të akuzojnë atë për ‘blackfishing’.‘Blackfishing’ është term i cili përdoret për personat të cilët falsifikojnë prejardhjen e tyre, duke  përvetësuar një kulturë tjetër.Kjo ka ardhur si pasojë e disa komentuesve në rrjetin social Twitter, të cilët zbuluan se këngëtarja është shqiptare, shkruan Daily Mail.Postimet e këtij lloji kanë marrë mbi 100 mijë pëlqime, ndërsa Rita shihet me gërsheta të stilit afro-amerikane.“Kur ezbulon se Rita Ora nuk është një person me ngjyrë dhe që të dy prindërit e saj janë të bardhë. Ajo ka qenë duke falsifikuar prejardhjen”, ka shkruar një komentues.


 

 

1 Comment

  1. Absolutisht po. Ne menyre qe te fitoje sa me shume per ata degjues qe nuk e dine ajo shfaqet si mulate ose zezake. Turp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu