• |
ide | kryesore

Veliaj flet për infektimin me Covid dhe jep detaje: Nuk u infektova në Bashki

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pasi është shëruar nga Covid-19, Erion Veliaj është ritkhyer në zyrën e tij në Bashki dhe jep detaje nga ditët në karantinë.


“Ndjehem shumë mirë, është dita e parë e lirisë mbas dy javë e gjysëm izolim. Ka qenë një periudhë që më ka mësuar shumë, që jam pjekur. Nuk u infektova me koronavirus në bashki. Jam ndjekur nga spitali “Shefqet Ndroqi” në shtëpi nga infermierë dhe doktorë si Perlat Kapisysi, Adelina, infermierja. Si komb patjetër që duhet të përballemi me pjesën e fatkeqësisë dhe pjesën e pandemisë, por besoj që ka ardhur momenti që edhe të piqemi pak edhe të kursejmë fjalën e keqe, të kursejmë mallkimin, të kursejmë sharjet dhe të sigurohemi që mbi të gjitha jemi një familje, ne jemi të gjithë shqiptarë dhe duhet të mundohemi që të respektojmë autoritetet, të respektojmë bluzat e bardha, njerëz që po strapacohen.


Unë nuk jam larguar asnjë minutë nga shtëpia ime dhe jo më nga Shqipëria, do të thotë që këta njerëz po bëjnë maksimumin. Nuk dua që të ndaloj polemikat, por dua që të ndaloj kulturën e mallkimit, kulturën e ndjelljes së të keqes, kulturën e gëzimit për fatkeqësinë e tjetrit. Këto janë gjëra të një kulture që ne mund t’i menaxhojmë vetë. Unë besoj fare mirë që ne në këtë aspekt ne mund të bëjmë pak më shumë edhe besoj që dhe për një sëmundje që është e verbër si politikisht si për çdo dallim tjetër do të duhet që dhe ne të jemi të verbër përpara kësaj, do të thotë që ne të trajtojmë të gjithë me unitet”, tha Veliaj në një lidhje me News 24.

25 Comments

 1. Ti mund të jeshë edhe mut,por shqiptarë kurrë.
  Nuk ka shqiptarë kaq të peshtirë sa ty ,ose popullorshe,burrë kurvë si ty.

  1. o bole meso shqip jo ‘shqiptare’ shumes por ‘shqiptar’ se ai nje eshte. kshu o rrot kari cecen

   per te tjerat bie dakord

   1. O bole,dukesh qe e ke profesion numurimin e pordheve.”turi” injoranti,qe fillon fjaline me shkronje te vogel,flet per rregullat gjuhesore!Ik ore debil,ik ore koqe kandari!

 2. Ti mohove Zotin
  Ti mohove gjak e vllazeri
  Ti abuzove me pushtetin , vodhe si i marre .
  Ti njeh per Zot vetem parane dhe pushtetin
  Tani qe e pe se je vetem nje fllusk sapuni ne kete bote , na bene edhe moral .
  Mire qe ja hodhe paq se edhe ti je bir nene . Ktheju rruges se Zotit dhe Fajlu Atij dhe mos bej moral .
  Morali jot quhet moral kurvash o lejfen

 3. Rrofte mami the pensioni i saj thuaj, se si do ia beje ti pa ate pension, nje Zot e di. Po shyqyr mami t’u gjend per dasmen dhe si nikoqire e mire qe eshte ruajti leke per te te kuruar edhe ty… Zdromsat leri te thone c’te duan, ti ke mamin heroine te punes socialiste

 4. Asgje ne bote nuk te ndryshon ty,hajdut e pervers rob !
  Ai qe te beson ty e ato qe thua ti,e meshiroj,ti je thjesht nje monster qe zoti nuk te hoqi nga faqja e dheut,e meritoje qelbesire !Nejse,te terhoqi afer vetes per te thene se te çon per lesh o palaço njeri,dhe shpejt besoj e shpresoj,vrases e ndyresire e pashoqe !

 5. Ti thuaj shyqyr qe u sherove se kush do na i ndertoje pallatet te dera pallatit ku banojne . Nuk thote kot populli nuk bie rufeja ne hale.

 6. O lal, shume mire qe u sherove.
  Por pervec kesaj ti mbetesh nje hajdut me cizme. Ke ne krye te nje ekipi te tere hajnash.
  Cdo gje e ke mbledhur rreth vetes.
  Ku do e cosh gjithe kete para. Qe tek ndertimet, lejet, punet publike, etj etj vjedh dhe vetem vjedh, ti me banden tend. E di i madh dhe i vogel. Eshte e vogel Shqiperia lal.
  Prandaj, asnje pune qe ti ben ka duk. ASNJE

 7. E PE KUSH ESHTE ZOTI I PLOTFUQISHEM DHE I PA VDEKSHEM ?
  VERE MEND OR KAR . PA BREKE ERDHE DHE PA BREK DO IKESH .
  MOS VIDH ME , BEJ MIRE DHE LERI MENJANE LIGESITE .

 8. Ha ha ha ketij i eshte mbushur mendja qe i fiton zgjedhjet duke i zene vendit Kermes se gjate..”t’hyft vetja n’qejf” thone shkodranet..Kete as familja e vet nuk e voto!

 9. Erion e nise me shprese te madhe, por dole nje deshtim. Fillove me hov te madh, u bene ca gjera ( per hir te se vertetes), por zgjati pak. Filluan lejet e ndertimit kudo, gjithandej me Tirane. Ambient mbytes, asfiksi nga betoni dhe kullat e larta. Hapur, qellime mirefilli perfitimi. Grupe kriminale, qe pastrojne leket ne kete biznes. Dhe Ti, pa pike turpi, pa tu skuqur fare fytyra, genjen ben propogande, tallesh me kete realitet qe ben Muuuuu. Kurre ska patur korrupsion me te madh ne Bashkine e TR, se ne mandatin tend. E ushqeve ti. Me ata bashkepunetor qe vure dhe qe jane leshuar pa duar.

  1. o bole meso shqip jo ‘shqiptare’ shumes por ‘shqiptar’ se ai nje eshte. kshu o rrot kari cecen

   per te tjerat bie dakord

 10. Te kane q…fort me duket,se kovid nuk ke pasur ndonjehere o spurdhjak fshatar.te urdheroj kerma te deklarohesh i prekur.o njerez nuk ju habit fakti qe asnje kriminel i parlamentit ose drejtues bashkish nuk vdes.mos valle kane ndonje pakt me kovidin qe ne nuk e dime.apo me sorros?

 11. Keta muter te ketij sorollopi qenkan nje prerje, sa here i bie “murtaja” te gjithe lene mjeker. Para dy vitesh kishte nje shprehje “Nuk bje rrufeja ne kryeministri” tani do te shtojme edhe nuk bje rrufeja as ne bashki dhe as ne parlament. Po nje gje eshte e sigurt, keta hale nuk e shpelan per arsye se duhet te vuajne e te shohin vuajtjet e te veteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu