• |
ide | kryesore

Sëmundja që e shtyu Robin Williams drejt vetëvrasjes

-Instant, Paparazzi, Slider

Gjashtë vite më parë, aktori Robin Williams i  dha fund jetës.U fol gjatë se aktori ishte prekur nga Parkinson, por tashmë në një dokumentar rreth tij, “Robin’s Wish”, zbulohet se aktorin drejt vetëvrasjes e shtyu një sëmundje tjetër.


Bëhet fjalë për demencën, një sëmundje e cila sulmon trurin dhe shkakton ankth, pasiguri dhe depresion.Ky detaj u zbulua nga regjisori i filmit, Shawn Levy, i cili kujton edhe kohën kur Williams, i kishte folur për problemet e tij dhe se nuk ndihej më vetvetja.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.