• |
ide | kryesore

Veliaj nxjerr komplimentin nga karantina: Rama e sjell vaksinën në Tiranë më shpejt se Basha

-Instant, Lajme, Të fundit

është folur shpesh për servilizmin e trashë të Erion Veliajt përkundrejt Edi Ramës, si konfirmim i besnikërisë së palëkundur, por edhe si një mënyrë për të rezistuar sa më gjatë dhe sa më pranë kryetarit.

Gjatë dy javëve të karantinës, Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka pasur kohën e mjaftueshme të mendohet për një kompliment që vërtet ta përkëdhelë sedrën e kryetarit dhe gjatë një interviste në Report Tv, e ka lëshuar publikisht elozhen e radhës, me shpresën se ajo do të arrijë deri në Dhërmi, ku Rama po qëndron këto ditë për pushime në vilën qeveritare.


“Nëse një ditë do dali vaksina dhe do të ketë një garë mes kombeve, ka thënë Veliaj, unë besoj se një lider si Edi Rama do të ketë mundësi ta sjellë shumë më shpejt vaksinën në Shqipëri, sesa dikush tjetër që njeriun më të famshëm dhe më të fortë që njeh është kunati i vet”

Krahasimi është me Lulzim Bashën dhe kunatin e tij, që sipas Veliaj është njeriu më i famshëm që njeh kreu i PD-së.

Në fakt është e pamundur të verifikohet se kush do ta fitonte garën, që hapi Veliaj për të sjellë vaksinën në Tiranë. Problemi është se Rama ka hequr dorë që prej muajit maj nga strategjia e luftës kundër Covid dhe tani me pandeminë po merret Ogerta Manastirliu. Sigurisht, po të kishte qenë Rama në krye të punëve, Erjoni nuk është çudi që të bënte një krahasim për shpikjen e vaksinës.

17 Comments

 1. Te jesh bythelpires ne shqiperi eshte bere si mode, te jesh servil eshte veti e plehrave pushtetare, por ky kalon edhe cakun e nje specie ose qenie qe merr fryme. Bajge e felliqur eshte

 2. YMER GELBAZA DO TE PUBLIKOJ NJE DOSJE PER LAL ERIN SE DJALI NUK ESHTE I LAL ERIT POR EDI RAMES thotë:

  QFAR SURRATI TE SHEMTUAR KA KY LAL ERI ,KY EDHTE NJESOJ SI YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO

 3. Virusi, pasi pati kontakt me kete krijese, mendohet te jete shkaterruar nga brenda dhe pritet te dobesohet shpejt deri ne zhdukje te afert

 4. Rama po se do ta sjelle vaksinen nqs nje dite do te dale me leket e xhepit. Ndersa po te ishe ti plehre do ta sillje me pensionin e mamit. A mjere ky popull qe udhehiqet nga ju.

 5. Po mami jot qe ka para me shumice, kushedi se sa shpejt do ta sillte. Ky de-vertebrori i Ures Vajgurore nuk e njeh dinjitetin.

 6. Ky si na u sherua per 2 jave dhe del ne publik. Me protokoll ne gjithe boten duhen minimalish 28 dite edhe nese tamponi del negativ pas infektimit

 7. BURGU DHE VETEM E VETEM BURGU JUAJ ESHTE SHPETIM PER KETE KOMB .
  BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG
  PALLOSHI 2 METROSH DHE LEJFEN KURVA DUHET TE SHKOJNE SEZBEN NE BURG

 8. Lecaculo quhet por edhe I shpifur, deri ku arrin hipokrizia por Rama e di qe ky do jete I pari qe do ngrihet kunder Rames sapo ti shkas kemba

 9. Sa mire jua bojne ky dhe shuli i gjate shqipove…
  popull durim-madh a t’qifja
  aaa mos harroni ti mbeshtesni prape ne demustrate keta, kur ky i fiqve, ne 11 janar, ishte ne ngarkim te lyerjes se kokes me boje te kuqe gjaku, te “viktimave”!!!
  per ata qe e kane harruar rolin e “shoqerise civile” te G99 / MJAFT

 10. Kur do e marri vesh ky qe ato nen 10 vjec nuk votojne? Apo e ka per Ramen? Atij mund t’ja thoshte personalisht nderkohe qe i nderron pelenat. Ky eshte hajdut i madh por si politikan nuk ia thek fare. Edhe me vjedhje masive humbi 100 mije vota ne Tirane.

 11. sepse opozita është zhytur në mediokritet dhe me nivelet e Gaz Bardhit është disa shekuj larg intelektualizmit elitar të Ben Blushit.
  – sepse në thelb kjo s’është strategji as e opozitës dhe as e Lulzim Bashës por hakmarrje personale e Sali Berishës pas një emisioni serial që Top Channel realizoi për famijen “Haklaj”
  – sepse axhenda opozitës është shndëruar në menu e halleve familjare të Sali Berishës. Ndonse Lulzim Basha hesht, i gjithë arsenali i Partisë private të Berishës është orjentuar kundër familjes Blushi.
  – sepse vetëm Berisha nuk njeh as Kanun dhe as të drejtë zakonore por kërcënon në familje çdo kënd që e sheh rrezik për familjen e tij si mesazh mafioz: “Mos u merr me familjen time, sepse të pret i njëjti fat.
  Thënë troç dhe shqip: Sali Berisha futi metodën e denigrimit dhe sulmeve në familje dhe jetën private ndaj çdo kundërshtari.

 12. jo vetem qe do e sjelle po mund edhe ta ideoje financoje e t’ja jape popullit qe e do sh falas…. sic beri me mjekesine;

 13. Po o buzkuq po. Fajin e ka Saliu akoma:) qe Ben Blushi nje dite te bukur bleu per 700,000.00 EURO nje pjese te Lori Cafese plus grabitjet e tokave ne Korce si hajdut.
  Nuk u mor njeri me familjen e Blushit, por Blushi ngaqe ska ca thote te kundershtoje akuzat, thote se po ja prishin qetesine goces qe lexon tek “reading point” te shtepia e vet ne fshat qe shifte malin e i hynte dega e molles ne dritare:).

  Ik mer ju qifte derri robt sa moterqirash fare mut komuniste paskeni qene edhe ne 2020 ekzistoni.

 14. Perpos neverise qe mund te ngjalle lali Eri si personazh, kush di te me thote se cfare nuk qendron ne ate fjali qe lali artikuloi?
  A njeh Luli ndonje njeri te pushtetshem?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu