• |
ide | kryesore

Denoncimi nga PD: Rama mori borxh 3 mld euro për rrugët. Janë keqmenaxhuar dhe vjedhur me projekte fasadash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Agron Shehaj deklaroi se Edi Rama mori mbi 3 miliardë euro borxh neto dhe nuk ndërtoi asnjë rrugë.

Sipas ish-deputetit të Partisë Demokratike, këto para janë shpërdoruar, keqmenaxhuar dhe vjedhur me projekte fasadash. Ai sjell edhe shembull në reagimin e tij në Facebook.


“3 miliardë euro janë shpërdoruar, keqmenaxhuar dhe vjedhur me projekte fasadash. Imagjinoni një çast sikur të mos kishim zbuluar aferën DH Albania: rreth 50 milionë euro (bashkë me ato të paguara nga OSSHE për DH Albania) do ishin në llogari private në SHBA. Me gjasa kështu kanë përfunduar qindra milionë euro.” – shkruan Shehaj, i cili vazhdoi duke theksuar nevojat e vendit për infrastrukturë.

“Shqipëria ka nevoja jetike për infrastukturë, për të gjallëruar ekonominë, shfrytëzuar potencialin e saj të madh turistik dhe pozicionin strategjik gjeografik. Të harxhosh 3 miliardë euro borxh dhe të mos ndërtosh asnjë vepër të mirëfilltë infrastrukturore është kriminale. Ndërkohë, potenciali i humbur ekonomik nga mungesa e infrastrukturës është edhe shumë miliardë euro të tjera.” ©Lapsi.al 

14 Comments

 1. PO TE GERRMONI DO GJENI EDHE ME SHUME .
  KY PIS BURRE VETEM KA VJEDHUR ,
  VETEM PER TE VJEDHUR E KA MENDJEN
  DHE ME ANE TE VJEDHJES TE VJEDHE PUSHTETIN .
  BURGU DHE PLUMBI NA NDANE NGA KY LUBI I PARASE DHE PUSHTETIT .

 2. Po edhe po pastaj?! Fjalët e juaja për korrupsionin e qeverise jane bere demode, bajate. Vepra, vepra, jo pallavra. Çfarë keni tjetër për të sjellë në tavolinë?? Fillojeni njëherë me atë kryetarin tuaj tradhtar duke e hequr nga partia dhe çojani pullë poste sorrosianeve.

  Hë çfarë thua?? ??

 3. Ka shku Rama ne Jale.
  Shifni per kuriozitet se sa ministra apo drejtora institucionesh iken menjehere ne Jale, disa madje e dinin dhe kishin ikur 2-3 dite para.
  Cfare sistemi i ndyre bythlepiresish , injoranc pa kufi , me mut se ne kohen e Berishes.

 4. Po pse more biznesmeni i PDs nuk na jep nje liste me keto 3 miljard euro borxh , dhe se kujt ja kemi keto borxhe ?
  Deklarata te tilla pa prova jane thjeshte per te mbajtur te karikuar militantet shqupista .
  Mesa di une per rruget eshte ndjekur metoda e PPPve dhe jo marrja e kredive.
  Dhe pastaj nese vertet e ke nje liste me borxhet dhe emrat e borxhlinjve shko dhe bej nje padi penale ne prokurori.
  Duhen verprime konkrete , jo propagande per militantet.

  1. O “Uni” rilindes: Nuk te mjafton nje shembull qe te dha Shehu se me nje denoncim te tijin u prish plani per te vjedhur 50 miion EUROOOOO. Dosja eshte ne SPAK por spaku meret me komisioneret e vdekur. Po ca mut njerezish paskeni qene qe doni me shume liderin e nje partie Hajdut sesa xhepin tuaj e veten tuaj. Deri sa te ndryshoje ky mentalitet qe te doni veten e xhepin tuaj me shume se partia e lideri, sbon hajer ky vend. Ishalla e kuptoni dhe kontigjenti juaj kete gje sa me shpejt se eshte me mire per ju e per te gjithe.

   1. Ore kar.. nuk ke as intelektin dhe as deshiren per te kuptuar qet qe kam shkruar.
    Flet per 3 miljard eruo borxh qe jane marre per rruget ( qe eshte nje shifer shume shume e madhe per tu besuar) .
    Lexove ne ndonje rresht ne kementin tim ndonje gje per vjedhjen apo keq menaxhimin ( fenomene te cilat na kane ndjekur qe ne 1991 , dhe do na ndjekin dhe per te pakten nja 30 vite te tjera) ?
    Ashtu sic ben propagande Rilindja me lajmet dhe videot per rruget qe po ndertohen , ashtu po ben propagande dhe ky biznesmeni i PDs.
    Une ndihem i fyer ne te dyja rastet . Kur me thote se jane marre borxh 3 miljard euro , pyes veten… kaq te trashe jane shqiptaret te besojne keto genjeshtra ????
    Kjo lloj propagande e zhvlereson komplet luften opozitare qe ben PD , duke i dhene nje shanc per mosbesim shqitareve per ato qe deklaron.
    Mu kujtua propaganda komplet debile ne 1989-1994 sikur Enveri merrte gjak femijesh ( nga jetimorja) cdo muaj , dhe lahej ne nje vaske me qumesht gjiri .
    Kuptohet pak persona i besuan ( si gjithomen naivet dhe te pa shkolluarit) , por shume me tjere i ‘besuan ‘ se ja donte interesi ta besonin dhe u bene perhapsit me te medhej te kesaj propagande ofenduese per inteligjencen tone.

    1. O “Une”, Ti indinjohu dhe ndjehu i fyer per vjedhjet harbutshe qe po te bejne ty e mua e te gjitheve diten per diell dhe kane dhe paturpesine te tallin lesht me popullin edhe kur kapen duke vjedh 50 milion euro me nje te rene te lapsit duke te thene “se asfalti nuk eshte terital”. Spaku i rilindjes po qe se rruan leshin.
     Dhe e fundit, mire eshte te replikosh pa share se ste ofendoi njeri qepare. Kshu qe me fal,por me duhet te te them pak “te qifsha robt”!.

    2. “Une” me hengesh mune. Shifra fantazioze te duken ato qe gjenden ne sit-in e ministrise se financave? Kur e mori pushtetin Shqiperia kishte 8 miliard € borxh dhe tani ka 11 miliard . Pa futur PPP-te pasi sipas rregullave nuk konsiderohen as borxh i brendshem dhe as i jashtem por llogariten si shpenzime vjetore. As vete Babloku nuk e mohon borxhin por per ate ne 8 vjet eshte bere sa per 30 vjet. Biles ai do te thoshte qe nga 44 por ka frike se enveristet si japin voten.

    3. “Une” e fillon me kar ne goje dhe flet per intelekt!
     Enveri ka bere tranfuzion me gjak femijesh dhe kjo eshte vertetuar.
     Sepse njerez si ty kan akoma nostalgji per nje kriminel si Enver Hoxha,eshte Shqiperia ketu ku eshte.Pasojat shihen tek ty.

 5. O J.. po ku e din ti se keta nepermjet ripjelljes e kan xhepin e tyre plot..keta prandaj e mrojne se me kete pushtet hajdut kan vjedhur dhe vete..kuptohet

 6. Jo ti vjedhi por ti luaj fene. Ne kete vend ska as popull, as rini e as qytetarë. Neper rruge sheh vetem tranvestite e siriane. I lumte palla rilindjes kur ka gjet pse te mos zhgrapi.

 7. Aktivistja e njohur reagon sërish për vëllezërit Budina: Nuk ishin themeluesit e Aleancës, u futën nga politika në 2018 dhe e kthyen protestën në biznes familjar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu