• |
ide | kryesore

Rradha në Kakavijë/ Agron Llakaj: “Turp Edi Rama, zgjedhjet janë shumë shpejt””

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktori i humorit Agron Llakaj shprehet tejet i indinjuar për radhët në Kakavijë. Prej ditësh qindra e mijëra shqiptarë kanë mbetur të bllokuar mes vapës përvëluese, pa bukë e pa ujë teksa para pak minutash
policia u vu në lëvizje për të shpërndarë bidona me ujë.
Llakaj akuzon shtetin dhe u bën apel emigrantëve mos t’i harrojnë këto ditë kur të vijë momenti i votimit.
Mesazhi i plotë i Agron Llakaj:

“E kemi fatin, shpresë dhe marrëzi… na jep një engjëll të na mbrojë o Zot !”…


Kjo është pamja e jonë nga viti në vit…, në pritje e pritje e pritje…, në radhë e në radhe e në radhë…, me ditë e netë të tera…, i nxehti përvëlues, mungesa e kushteve me minimale njerëzore!

Vijnë emigrantet dhe gdhihen në radhe, bir o Edi Rama, kë të qaj me parë! Radhë kilometrike në pritje pa zgjidhje…, po ky është krim more njerëz…, e përse vallë ne akoma jemi një shtet me brekët në fund të këmbëve?!

…hajde radha!!! Turp! Turp! Turp Edi Rama! Edhe ju vëllezër dhe motra bashkë me fëmijë mos i harroni këto ditë…, pas 6 muajsh aty në Greqi do i keni, do t’ju bëjnë llapë për atë të shkrete votë…, por n.q.s do i harroni këto dite harram e paçi!

Tani bërtisni…” jam krenar që jam shqiptar “!…Zoti ju ndihmoftë!!!

27 Comments

  1. Te kishin Shqiptaret sikur edhe 20% te katundarise se Agron Llakajt , Shqiperia do ishte vendi me qytetar ne Evrope dhe ndoshta edhe ne te gjithe boten . Shqiperia dhe Shqiptaret jane shume me te rendesishem se çdo parti ne bote .

    1. Ne radhe te pare Agron Llakaj nuk perfaqeson te gjithe Tepelensit , ne radhe te dyte une nuk jam Tepelenas dhe ne radhe te trete te jesh Tepelenas nuk eshte difekt .Nese te keqijat do na kishin ardhur vetem nga Tepelenasit kjo do ishte e keqja me e vogel sepse do ta kishim zgjidhur me kohe . Nese me Tepelenas ti personifikon te keqin atehere te gjithe Shqiptaret kane ne vetvete nje doze te mire tepelensi . Ne Shqiptaret , te gjithe jemi nga pak mekatar .
     Ne radhe te pare kerkoje te keqen brenda teje , permireso vetveten dhe pastaj kritiko dhe permireso te tjeret . Tung

     1. shiko parlamentin, strukturat me militante ngfa tepelena, policine e mbushur me tepelens te korrupuar etj etj etj etj pastaj flasim per ju “nipcet” e tepelenes.

 1. Vdekshin komunistetsigurimsapolicagejevgjiter me gjithe femije. Ky mallkim duhet te jete tek goja e cdo shqiptari te ndershem, nqs ka mbetur ndonje. Nuk mund te jesh krenar o kaptin kar, me kete gjendje dhe kete pisllek.

 2. Vdekshin komunistetsigurimsapolicagejevgjiter me gjithe femije. Ky mallkim duhet te jete tek goja e cdo shqiptari te ndershem, nqs ka mbetur ndonje.

 3. edhe ky kontigjenti rikurvave eshte.ka shqyer bythen per edvin kurven .ngeli duke lepire kurven e rikurvave.dhe tani qe po tregon fytyren dhe shpirtin e tije te zi e te qelbur qe nuk ka njeri ti dale per zot pervecse fytyre qenit soreca dhe prostitutes koreane dhe disa prostitutave te dy sekseve te rikurvave kujtohet dhe gonja.megjithate me mire vone se kurre.por i pari qe nuk duhet te harroje duhet te jete gonja .

 4. Agron Llakaj tha – “E kemi fatin, shpresë dhe marrëzi… na jep një engjëll të na mbrojë o Zot !”…

  Agron, Zoti ja ka dërguar engjëllin mbrojtës Shqipërisë, mjafton t’a kërkoni me shpirt të pastër dhe ai do ju përgjigjet. Hë ç’thua, e bën dot populli kryeneç dhe kokëfortë shqiptar??

 5. Ky eshet ai miku i ngushte i Tos Manos qe hapej bythesh ne Holiday-inn ne Athine. Tani po ben si opozitar! Nese greku ka vendosur limit, nuk kuptoj perse rrijne ne rradhe keta jorgot e mbi te gjitha, ku eshte faji i policise shqipetare!

 6. Fjala e aktorit,nder me te miret qe ka nxjerre ky vend Z.Agron Llaka eshte me peshe,dhe peshon rende fort !
  Jo se eshte nga Memaliaj o ti fytyrmajmun,por se nuk mban me o te mjere te paket qe keni ngelur peng i kryetarit te kooperatives qe ne ate kohe ?!
  Kush ka votuar partine socialiste,ndjehet fort i lenduar sot,me shume se ne pjesa tjeter qe e kemi ditur se nje monster si edvin rama,kurre nuk behet njeri.
  Shqiptaret do ta perplasin fort pertoke kete bandit,talljen,arrogancen,perversitetin,mashtrimet e mbi te gjitha vjedhen qe u eshte bere ne 8 vite nga çeta e rilindjes brenda partise socaliste !!!
  Ju te vobekte qe keni ngelur akoma te edvini,ju edhe mut hani e idiotesine tuaj nuk e dorezoni !
  Edvin Rama,paç fatin e Gedafit !Amin

 7. Aktivistja e njohur reagon sërish për vëllezërit Budina: Nuk ishin themeluesit e Aleancës, u futën nga politika në 2018 dhe e kthyen protestën në biznes familjar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu