• |
ide | kryesore

Sandër Lleshaj fajëson qytetarët për kaosin në kufi: Të informohen, pastaj të nisen!

-Instant, Lajme, Të fundit

Radhët kilometrike në kufirin shqiptaro-grek që kanë tensionuar situatën e shqiptarëve që duan të hyjnë e të dalin përmes Kakavijës, kanë sjellë edhe reagimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.
Përmes një postimi në rrjetet sociale, Lleshaj lë të kuptohet se faji për situatën është i qytetarëve që sipas tij nuk u informuan para se të niseshin.

“Ministria e Brendshme u bën thirrje qytetareve që të informohen për gjendjen në Pikat e Kalimit Kufitar me Greqinë përpara se të ndërmarrin udhëtim drejt tyre, me qëllim që të shmangen sa të jetë e mundur pritjet e gjata në kushtet e temperaturave të larta” shkruan Lleshaj në postimin e tij.


Në fakt, qytetarët u informuan papritur se grekët ndryshuan rregullat e kalimit në kufi prandaj dhe nxituan të kalojnë. Po ashtu, fakti që sportelet janë të mbyllur gjatë natës, e ka bërë akoma më të vështirë kalimin në anën tjetër të kufirit.

13 Comments

 1. Keta jane monstra, shikoni me çfare mendesi qeverisin. Dmth fajin e kane qytetaret qe nuk informohen. Se mos i dalin njeher ne krah e ti sherbejne qytetarit dhe te mbrojne njeher te vetme dinjitetin e tyre dhe intereset e vendit. Vazhdoni ngrijini varreza imagjinare gregut falini dhe detit siç po beni me token.

 2. Edhe une jam me Llishen. Ç’duan Shqipetaret ne Shqiperi? Po ju qe jane ketu perse nuk ikin? Ketu ka vend vetem per ne rilindasit edhe pse ju na quani shkerdhata, ne nuk na behet vone. Sa me shume te vuani ju, aq me mire per ne. Hajdi prap po deshet se me keq do ju dali.

 3. Te duket vetja “zoti”o llesh kari ?!Te kane dhene nje mundesi banda kriminale e rilindjes dhe po perçmon e shkallmon çdo gje te mire te shqiptareve ?!Do biesh nga fiku o llesh plehra,e asnje rob ne bote,as qyrret nuk do te hedh,funderrine e ndyresire e pashoqe !
  Sherbetor i pervuajtur i nje te semuri psiqik,qe lan loqet e pista njehere ne vit e shqiptaret qe nuk u le gje mangut pa i traumatizuar,pa ua bere jeten ferr !?
  Kete donit ju moter,gra,vajza-qire socialiste per kryeminister,e doni serish,nuk ju vjen ndot nga vetja ?!?!?!
  Paçi mallkimin e te madhit zot,aty ku u dhemb pafund,monstra votojeni serish !!!!

 4. O i Mbyturi ne Mutin e Kristaqit,
  me shume se kushdo tjeter ti ke eksperience se si te mbytin me mut dhe shurre prandaj shpejt, mos humb kohe, perpilo nje aplikacion per te justifikuar rrogen.

 5. Dmth ne qe sdime te informohemi te rrime te ham mut????? Kete po na thua z. Minister Lleshi. Dmth ne injorantet te rrime me ore ketu ne kufi?????

 6. O te hengert mortja
  Po’.mire ja beni ketij mileti qe voton per ju
  skeni b ti kerkoni te hape nje sportel me shume greqia.
  Mbani anen e greqise kur flitet per turqine o nenqima,nga frika europesK

 7. Po mire mo minister nuk urdheron ti ose te bashkerendosh me institucionet e tjera shqiptare, per te derguar uje per qytetaret shqiptare ne mes te vapes, te shperndani te pakten uje o funderrina per femije e pleq qe jane atje. Taksat ja keni marre te gjithe atyre qytetareve po asnje sherbim nuk i ofroni.

 8. O Llesh Kari, po ja qytetaret deshen te informohen, ghithe diten syte te ERTV-ja po ja qe nuk i informoi per kete gje “te parendesishme”. A ju qifte derri robt ju e ate shqiptar qe ju jep voten ju,kriminela cinik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu