• |
ide | kryesore

Video/ Cmenduri në Lisbonë: Bayern në avantazh për katër minuta, Alaba i prish punë

-Instant, Sport, Video

Spektakolare pritej dhe e tillë po rezulton ndeshja cerekfinale në Lisbonë, mes Barcelonës e Bayern Mynih. Bavarezët kanë kaluar në avantazh menjëherë në minutën e 4. Thomas Muller ka shënuar një gol me peshë që duhet të trondiste katalanasit, por në fakt ka ndodhur e kundërta. Vetëm tre minuta më pas Blaugranat kthejnë ekuilibrin, por merita është e Alaba që devijon në portën e tij, duke befasuar Neuer dhe duke kthyer barazinë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu