• |
ide | kryesore

Kylie Jenner i përgjigjet akuzave për ‘pervetësim kulturor’

-Instant, Paparazzi, Slider

Kylie Jenner së fundmi është akuzuar nga ndjekësit e saj për pervetësim të kulturës.

Kjo vjen pasi në disa fotografi të publikuara në rrjetin  e saj social Instagram aludohet se Kylie ka bërë një përshkrim që i përket personave me ngjyrë.Ndonëse ajo kishte shkruar ‘vajza me sy kafe’ fansat spekulojnë se ajo ka tentuar të ‘përvetësojë kulturën’ e personave me ngjyrë.Në shumë imazhe të ndara në rrjete sociale shihet përshkrimi, ‘vajza me ngjyrë’, të cilën Kylie tashmë e ka mohuar.“Këtu është versioni i pavërtetë që ju të gjithë i besuar”, ka shkruar Kylie në mbishkrimin e imazheve. Pas kësaj, nuk kanë munguar as komentet që e mbështesnin, përshirë edhe ata që thonin se ajo e ka edituar shkrimin.


 

 

2 Comments

  1. Ne kohe tjeter kjo do quhej e zeze. Per ata qe i kane konceptuar te paret dimensionet dhe kufinjte racore edhe shqiptaret apo italianet jane te zinj. Keshtu qe kjo nga armenia nuk ka cfare te pervetesoje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu