• |
ide | kryesore

Tjetër lëvizje nga Meta, flet për krijimin e një media të re

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sipas Presidentit Ilir Meta duhet një media e re në vend. Meta jep një tjetër mesazh për gazetarët, që sipas tij, punojnë “në një presion brutal nga të gjitha drejtimet për shkak të tmerrit nga raportimi i të vërtetave të tyre në publik”.


Lexo më tej: Kërcënimet ndaj mediave/ Veliaj, një manjak që lë gjurmë


Këshilli i Medias kundër Erion Veliajt: Dil e kërkoji falje gazetarëve! 

MESAZHI 

Dua sot të shpreh solidaritetin më të fortë me të gjithë gazetarët që janë në një presion brutal nga të gjitha drejtimet për shkak të tmerrit nga raportimi i të vërtetave të tyre në publik.

Tmerri nga fjala e lirë dhe pasqyrimi i së vërtetës është tipari kryesor i regjimeve kriminale që nuk e bazojnë qeverisjen mbi votën e lirë dhe fjalën e lirë, por në mbajtjen të shtypur dhe të frikësuar të popullit të tyre.

Asgjë nuk e ndal Ndryshimin!

Madje koha e Ndryshimit ka kaluar prej 4 vitesh.

Tani ka ardhur Kohë tjetër!

Ju lutem gazetarëve të më njoftojnë që kur të gjithë pronarët e tyre të dorëzohen para presioneve të pushtetit, të themelojmë së bashku një media transparente që ta nisë Kohën e Re me Përmbysjen e këtij regjimi të neveritshëm mediatik që turpëron çdo njeri me minimum dinjiteti.

Mos u dorëzoni para presioneve të pushtetit dhe pronarëve!

Kujtoni poezinë e Havzi Nelës dhe do i qëndroni misionit tuaj fisnik në shërbim të të vërtetave dhe popullit shqiptar që meriton të rimarrë në dorë fatet e Tij.

Si President, por edhe si qytetar, jam sot me gazetaren Beti Njuma dhe familjen e saj të lënduar nga rrugaçëria e një pushteti të pacipë dhe brutal, por edhe me të gjithë kolegët e saj të cilët shantazhohen çdo moment.

Çdo shqiptar që do një media në shërbim të së vërtetës do jetë aksioner!

Dhe Bordi Drejtues do jetë i përberë vetëm nga gazetarë kurajozë të cilët janë shantazhuar, kërcënuar dhe lënë pa punë nga regjimi.


17 Comments

 1. YMER GELBAZA,KOL SALLAKU-SKYPE,CARLO BOLJA BOLINO DHE SKENDER KURVA MINXHOZI ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA DHE LAL DHJERI-FIKU thotë:

  RESPEKT PER BETI NJUMEN, LAL DHJERI ESHTE MESUAR ME YMER GELBAZEN CARLO BOLJA BOLINO KOL SALLAKU DHE SKENDER KURVA MINXHOZIN DUKE JA FUTUR LLAPEN NE BY..TH DHE TE LEHIN ASHTU SI JUA DERGON KASETAT LAL ERI

 2. Dyll,,, Dyll o Dull .
  Do te hiqet si shpetimtari i shqiptareve .
  Ai thjesht po uleret per te rrezuar Ramen .
  Nuk ja fal Rames qe la Amerikanet de BE te futen dhe te bejne reformen ne drejtesi dhe e dyta e di se partia e tij zhduket nga parlamenti po nuk mori frenat e LSIs vete.
  Po sillet si qen i terbuar i lidhur ne zinxhir .

  1. Pse ku eshte problemi nese rrezohet Rama, o kurve bolshevike babapilse?

   Teto Aneta na la shpejt, s’e kapi rekordin e shoqes Nexhimje?

   Or kelyshe komuniste kopila te Enverit!

 3. PSE EDI RAMA DHE LAL DHJERI NUK E SEKUESTROJN REPORT TV TE CARLO BOLES BOLINO APO NEWS 24 ?

 4. po per krijimin e mirqenies se popullit a flet njeri more robqira gjakpirsa, cna ha kari ne per media, vjen era plehra ne cdo qep te shqiperise, nuk kemi asnje rruge, pune ska, kujt i plasi kari per median

 5. Ti qenke karabush, tastravec komplet, hic dore nga keto kerpac-lliqe, brahimllar-iqe, cilimilleqe! Ku i ke gjetur dhe kush te keshillon, ne kete menyre, kllounet e cirkut te Tiranes?! Per palacolliqe e idiotizma nuk ka fare nevoj, ky millet!
  Nje nga metodat kryesore, qe perdor rrjeti i nazistit, soros, per t’i shplare trurin, demoralizuar, per te shkateruar dhe sunduar, nje popull, nje komb, eshte banaliteti i neveritshem, eleminimi i vlerale njerezore, ngritja ne piedestal e antivlerave si; injoranca, imoraliteti, lakuriqesia, kafsheria, vjedhja, pederastia, kurveria, mashtrimi, fallsiteti, boshlleku, manipulimi, rrjetet sociale, mediat, sibolistika, krijimi i heronjve te reme, etj.
  Ti, tani, po mundohesh qe te kopjosh, kete model, komplet te deshtuar, te pavlere, i ka dale boja komplet, i madh dhe i vogel, i mencur dhe budall, ne Shqiperi, e din se kush eshte nazisti kriminel soros, cfare perfaqeson, cfare ka si synim, ke mbeshtet, me c’metoda vepron, ke dhe si e manipulon, ke genjen, si komunikon, kujt i drejtohet, boll me keto sharlantanizma!
  Nuk ke pse i drejtohesh me “ti, ne emer”, nje gruaje gazetare te cfardoshme, qe shumica e shqiptareve, as qe ia kane degjuar emrin asaj, qe sipas teje, na qenka kthyer ne simbol te shqiptareve!
  Pse e ul veten dhe merresh me llumin, lumpenin, jashteqitjen e shoqerise, qe ti, e quan pronar mediash?!
  Nuk rrezohet banda kriminale, masono-sorosiane, e kryekriminelit edvin kristaqi, me gazetare, propagande, apo me nje media te re, me bord drejtues “gazetare kurajoze=qeni ku ha lef* fjale e urte!
  Me keto gomarlleqe, nuk ia mbush mendjen askujt, ne Shqiperi, ky vend e ka nje skizofren, ky vend e ka nje sharlatan, ky vend e ka nje funderine, ky vend e ka nje bastard, pa din e pa iman, ky vend e ka nje fundrine, qe sfidon cdo kafshe dhe egersire, pra mjaft, ti je i tepert, ne rolin e veshegjatit, na mjafton kryegomari.
  Nese kerkon qe te shpetosh veten, pasurine, gjthcka ke, beji thirrje popullit, te cohet kunder bandes dhe diktatures, priji popullit me tagrin e presidentit te republikes, si fillim dekreto menjehere shperndarjen e W.C. parlamentit!
  Leri bofonizmat se s’te kane hije, KAQ!

 6. Ti qenke karabush fare, tastravec komplet, hic dore nga keto kerpac-lliqe, brahimllar-iqe, cilimilleqe, humori anglez, te obezeve mbi peshe, qe ke ne shtepi! Ku i ke gjetur dhe kush te keshillon, ne kete menyre, kllounet e cirkut te Tiranes?! Per palacolliqe e idiotizma nuk ka fare nevoj, ky millet!
  Nje nga metodat kryesore, qe perdor rrjeti i nazistit, soros, per t’i shplare trurin, demoralizuar, per te shkateruar dhe sunduar, nje popull, nje komb, eshte banaliteti i neveritshem, eleminimi i vlerale njerezore, ngritja ne piedestal e antivlerave si; injoranca, imoraliteti, lakuriqesia, kafsheria, vjedhja, pederastia, kurveria, mashtrimi, fallsiteti, boshlleku, manipulimi, rrjetet sociale, mediat, sibolistika, krijimi i heronjve te reme, etj.
  Ti, tani, po mundohesh qe te kopjosh, kete model, komplet te deshtuar, te pavlere, i ka dale boja komplet, i madh dhe i vogel, i mencur dhe budall, ne Shqiperi, e din se kush eshte nazisti kriminel soros, cfare perfaqeson, cfare ka si synim, ke mbeshtet, me c’metoda vepron, ke dhe si e manipulon, ke genjen, si komunikon, kujt i drejtohet, boll me keto sharlantanizma!
  Nuk ke pse i drejtohesh me “ti, ne emer”, nje gruaje gazetare te cfardoshme, qe shumica e shqiptareve, as qe ia kane degjuar emrin asaj, qe sipas teje, na qenka kthyer ne simbol te shqiptareve!
  Pse e ul veten dhe merresh me llumin, lumpenin, jashteqitjen e shoqerise, qe ti, e quan pronar mediash?!
  Nuk rrezohet banda kriminale, masono-sorosiane, e kryekriminelit edvin kristaqi, me gazetare, propagande, apo me nje media te re, me bord drejtues “gazetare kurajoze=qeni ku ha lef* fjale e urte!
  Me keto gomarlleqe, nuk ia mbush mendjen askujt, ne Shqiperi, ky vend e ka nje skizofren, ky vend e ka nje sharlatan, ky vend e ka nje funderine, ky vend e ka nje bastard, pa din e pa iman, ky vend e ka nje fundrine, qe sfidon cdo kafshe dhe egersire, pra mjaft, ti je i tepert, ne rolin e veshegjatit, na mjafton kryegomari.
  Nese kerkon qe te shpetosh veten, pasurine, gjthcka ke, beji thirrje popullit, te cohet kunder bandes dhe diktatures, priji popullit me tagrin e presidentit te republikes, si fillim dekreto menjehere shperndarjen e W.C. parlamentit!
  Leri bofonizmat se s’te kane hije, KAQ!

 7. Gramatikisht nuk shkruhet “një media”, sepse “media” eshte numri shumes i fjales latine “medium”.

  Edhe shqipja eshte e rendesishme, ne rast se e kuptoni!

 8. Ti kriminel gjaksor vrases gjakftohte,samedia vrasese ke themeluar? Sa gjoba u vene sto biznesmeneve qecte harbohesh ti o gangster rrugesh qe padrejtesisht Ke zaptuar fronin e Shqiperise? Mallkuar qofsh o faqezi! U shofsh me soj e sorollop ti kriminel,qe su ngope me gjakun e viktimave te tua.Mallkim nga shpirti percty edepsez

 9. Roli qe ka marre Ilir Meta nuk i shkon.
  Nuk i shkon as si president, por as si kaste e vjeter. Eshte kaste e vjeter, se ne keto 30 vjet tranzicion, ka qene ne pushtet 16-17 vjet.
  Nese do luftojme te heqim Ramen , se Meta dhe Monika eshte shpresa e ketij kombi, jo vetem qe jemi jorealiste, por jemi dhe injorante.
  Te shikohet Meta dhe Monika si shpresa e ketij vendi eshte deshperuese.
  Shqiptaret duhet te luftojne per nje kaste te re. Nese kasta e re eshte serish Monika, dhe i shoqi atehere jemi ne vend numero dhe behemi pjese e lojes se madhe qe luhet, “njeher une, njehere ti”.
  Ilir Meta eshte po aq i korruptuar sa Edi Rama, sa Lul Basha sa Sali Berisha.
  I eshte dhene shansi disa here, dhe asgje.
  Ikja nga kryetar i LSI, dhe delegimi i postit te e shoqja eshte mentalitet komunist.
  Ky vend eshte i blere nga keta politikane qe permendem me larte.
  Ju lutem thirrini arsyes, dhe nese nuk keni intereea te ngushta personale, filloni e memdoni ndryshe.

  1. E vertete!

   Ilir Meta ne fillim t’ju kerkoj falje shqiptareve, se fale ketij erdhi ne pushtet sulltani i madherishem. Mua ky njeri me duket fals, totalisht!

   Akoma me keta do vazhdojme?! Laj thaj!!! Vazhdon lavatricja Shqiperi!

   Ky popull po te kishte pak mend (edhe delja ka ca me teper), duhet ta kishte kuptuar qe kur beri marrveshjen Rama-Meta ne 2013-en. Ata qe iken mish per top ne bulevard, a ishin aty kunder Ilir Metes?!

   Eshte gallate fare ky milet!

 10. O Like, kujt don me ia mbushe mendjen,eah!?
  Ti je krijuesi i kesaj situate.Je njisoj si Edmut Nastradini.
  Nji mut i ndare pergjysem.Dy qenefer =1 grop gjirizi.
  Mjere shqiptaret per ke presin t’i mbrojne.

 11. duhet nje media ne favor te Sali shkerdhat Sekretarit dhe Ilir (djal i komisarit)Muta Ju qifsha robt mer hajdut dhe vrases

  1. as ty s’te paska vene emer Kristaqi!
   S’kishte kohe i varfri, me gfjithe ata bastarde qe la neper kembe….

 12. O like shko drejtohu njehere, hajde ne linje, qyteterohu, dorezo leket e vjedhura, bej nja 5 vjet burg, pastaj fillo fushaten.
  Ke pasqyre ti apo s’ke?!

 13. Iliri Meta eshte burre shteti me i modh mbas Sali Birishes,. Ai duhet ta udheheqi opoziten e bashkuar. PS ska shanc me fitu pastaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *