• |
ide | kryesore

Veliaj kunjë Metës, kujton videon me 7%: Ka lekët dhe historinë për të hapur median që dëshiron

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në mes të akuzave për presione ndaj mediave dhe së fundmi akuzave se po përdor drejtësinë për të censuruar Ora News, Erion Veliaj iu përgjigj deklaratës së sotme të Ilir Metës, ku solidarizohej me gazetaren Bei Njuma dhe bënte thirrje për hapjen e një media të re, pasi gazetarëve po i bëhej presion brutal.


Lexo më tej: Tjetër lëvizje nga Meta, flet për krijimin e një media të re 


Kërcënimet ndaj mediave/ Veliaj, një manjak që lë gjurmë 

Veliaj reagon me kunjë. Kryebashkiaku thotë se Meta jo vetëm që ka paratë për ta hapur këtë media dhe historinë, duke kujtuar video-skandalin e vitit 2011 me 7%. ©LAPSI.AL 

Reagimi i Veliajt: 

Lajm i mirë që Ilir Meta ka marrë iniciativën për një media të re transparente dhe kritike me pushtetin.

Ai ka jo vetëm lekët por dhe historinë e tij të 7 për qindshit, që mund ta mbajë gjallë këtë medie si me para ashtu dhe me permbajtje gjithë jetën! Suksese!

18 Comments

 1. Lali e ka bo 20 perqindjen tani ne kohen e likes ka qen 10 po likja me shumic te merrte 7 Hajdut te gjithe jeni bashke me shkerdhen berishen

  1. Te revolton Berisha me shume se Rama qe ja ka thy te gjitha rekorderdet Sales? Sala ka 8 vjet qe eshte bere per rahmet. Vallaj po tken qen vetem ato 1 ose 2 ose 3 miljonet e cenit apo te argites…paskemi qene mire i kemi rene me qaf kot. Me e vogla qe flitet sot nga rilindja eshte 20 miljon euro o byrazer..

 2. Likja nuk e ka bo shkollen tuj shit fiq si Lali. Prandaj do vidhte Likja. Pastaj Lali e ka mamane te pasur dhe merr pension e jema. Pension dhe jo llafe

 3. Likka beri faj ne video pasi luajti rolin e sekserit midis biznesmenit dhe Dritan Priftit (rahmet paste por ishte kruehajdut dhe i pabese) nuk mori lek per vete ne ate rast por ju jeni ye tmershem,ne ate kohe kagja nen dore ishte 10% kurse sot ju e keni cusr ne 30%. Pra mamate tuaja ju bejne nga 2 dasma se skane ci bejne parate e vjedhura.

 4. o Erjon po ti gati sa nuk thyje shtyllennkurrizore tu ju perkul para Metes kur e takoje dhe thoje “ Jemi te bekuar qe jemi ne koalicion qeverises me Iir Meten”. Ju nga ai bllok i vute flaken Tiranes, ju vrane 4 njerez dhe ju bete koalicion me Bllokun e Ilirit. Apo kur ju duhet jeni te bekuar qe jeni me Meten a kur sju duhet eshte blloku. O ju qifsha robt se na lujtet mendsh ca kurvash paskeni qene.

 5. nuk jan k…. por pro…..dhe nga qefi jo nga halli…se tjeter gje nga halli…po keta jane shqipot… po velin e g666 e rilindje kurr mos shkelt e mos past me ne kete tok…jy shofte fara….

 6. Dolen dashnoret e salihut likes etj ne mbrojtje te vjedhje e me dokumenta qe ka bere salihu likja shpellkare qe qihen ne bythe vetem salihun ta mbrojne cdo minut ketu te lapsi e syri i Qimit te zenit e likes

  1. Ne jemi dashnoret e vetes tone o moterqir. Po ti je prostitute e perjetshme e qe ngele ti ja mar ne goje Rames dhe Lali Erit. Ah, po dhe shpellareve:)

   Ik vrit veten o idiot Dostojevski.

 7. Ti kriminel gjaksor vrases gjakftohte,samedia vrasese ke themeluar? Sa gjoba u vene sto biznesmeneve qecte harbohesh ti o gangster rrugesh qe padrejtesisht Ke zaptuar fronin e Shqiperise? Mallkuar qofsh o faqezi! U shofsh me soj e sorollop ti kriminel,qe su ngope me gjakun e viktimave te tua.Mallkim nga shpirti percty edepsez

  1. hahaha na shkirve o morr mavi. Po e perjetojme gallaten se ju mavite ishit ne qeveri me te dhe e bete Liken PRESIDENT.

   Fuck you!

   1. Wow, a big boy me fjalorin e kufizum te shqupistave tipik. Morr mavi, fuck you….

    Piss off shurranjos. Una jam nja 5000km larg dhe vi ketu me tall karet me tipa si puna jote.

 8. Rilindasit jan shumë të djallëzuar duhet jo vetëm ti përzëmë por duan edhe dajak. dhe burg ata bëjnë konçesjone 150 milion euro me beqian dhe vilma nushin,200 milinshe me kamarierin për unazën e re na e paraqesin si biznesmen amerikan tani kohët e fundit kan filluar të shtypin fëmijët e shqipëtarëve me ambulancat e takspaguesve bëjnë transport emigrantësh me pages për të zënë radhë të shoqëruar me policë pra këta të shtypin me ambulancë të shoqëruar nga policia ,zghohuni ,për aleksandër grigoropulos është djegur 10 herë greqia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu