• |
ide | kryesore

Surpriza/ Trump mund të marrë pjesë në takimin mes Kosovës dhe Serbisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

 


Takimi në Shtëpinë e Bardhë, mes Kosovës dhe Serbisë, mund shtyhet në një datë të përshtatshme, në mënyrë që edhe presidenti Trump të jetë pjesë e tij.


Takimi i caktuar mes Kosovës dhe Serbisë më 2 shtator, në Shtëpinë e Bardhë, me shumë gjasë do të shtyhet për dy ditë dhe sipas burimeve të gazeta express që ka një lidhje të fortë me emisarin presidencial për dialogun Rik Grenell, kjo po bëhet që të mundësohet një paraqitje e trump në takim.

urime diplomatike të Gazetës Express bëjnë me dije se takimi mund të zhvendoset më datë 4 shtator.

Siç i kanë thënë Gazetës Express burimet e saj diplomatike, në të mund të marrë pjesë edhe vetë presidenti amerikan, Donald Trump.

7 Comments

 1. Nese shtyhet nga data 2 per ne 4, qe i bie e premte, do te thote se takimi mund te zgjase me shume se 1 dite….
  Duke pasur fundjave perpara ndoshta diskutohen ceshtjet me thellesisht.
  Te shpresojme me te miren per njohje reciproke pa ndryshim kufinjsh!

  Infarkt Sorrosit ishalla!

 2. tramp esht president ne ikje dhe do te bej marveshje shpejt e shpejt per fushaten elektorale njhere deshtoi te jepte territor te kosoves po injoranca shqiptare se kupton

  1. Kurse OmaOba qeverisi edhe per alienet, e????
   I dhane edhe Nobel paqeje muajin e 9-te te qeverisjes…… pa u marre vesh pse!

 3. po dikutojm per trump obama mbaroi mandatin tani usa eshte sh posht ne politik te jashteme ska komunikim me be dhe me aleatet vetem rusia dhe erdogani i ka ngel dhe ekonomia eshte ne krize per gafa qe po ben me ndalesat pa llogjik qe ka bere Ja marrim universitetet usa qe jan rreth 200 vetem 20% jan amerikan pjesa tjeter vijne nga gjith bota studiojne dhe paguajne kesh ai i ndaloi te vijne tani universitetet jan bosh pedagoget pa pun shtepiar qe do merrnin me qera jan bosh dhe znxhir te gjitha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu