• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Show me kamera e regji të Veliajt kushton sa investimi që i nevojitet Zall Herrit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Banorët e Zall Herrit po jetojnë në mjerim. Kështu shprehet ish-deputetja demokrate, Jorida Tabbaku, e cila akuzon Erion Veliaj dhe bashkinë e Tiranës se po bëjnë shoë dhe gënjejnë banorët.


Sipas Tabakut, mazhoranca ka 8 muaj që gënjen shqiptarët e dëmtuar nga tërmeti duke i lënë në çadra.


“Banorët e kësaj njësie duhen ndihmuar sepse nuk kanë kurrgjë dhe sot janë në zgrip të varfërisë dhe jo të përdoren si kavie për eksperimentet e rilindjes”,- shprehet mes të tjerash Tabaku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.