Përmes një statusi në rrjetin e tij social Twitter, Macaulay u tregoi fansave se kishte mbushur 40 vjec.“Hej djema, doni të ndjeheni të moshuar? Unë jam 40. Ju jeni të mirëpritur”, ka shkruar aktori i “Home Lone”.Culkin ishte 10 vjeç kur u publikua filmi “Home Alone”, dhe publiku asnjëherë nuk ka ndalur së shikuari personazhin e tij Kevin McCallister .Ai u argëtua me këtë fakt vitin e kaluar, kur realizoi një reklamë për Google Assistant në të cilën ai riprodhoi rolin e tij