• |
ide | kryesore

Apeli lë në fuqi sekuestron për pasurinë e Ylli Ndroqit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit me kërkesë të SPAK, nuk do ti kthehen pronarit të Ora News.


Lajmi vjen tani, pasi Gjykata e Posaçme e Apelit lë në fuqi vendimin për sekuestro.


Ndroqi kërkoi shfuqizimin e vendimit të shpallur më 1 gusht nga Shkalla e Parë dhe heqjen e sekuestrove të 26 pasurive. Ankimimi u shoqërua me 6 fashikuj voluminozë që vërtetojnë se pasuria e klientit të tij, Ylli Ndroqi është 100 % e ligjshme.


8 Comments

  1. Nuk ka si te ndodhe ndryshe.Edhe -Begetit-keshtu ja lane -mender gjykatat-e kesaj drejtesie te menderosur ,dhe te kapur nga -drogaxhiu-.Pastaj si perfundoi—————–?

  2. Në Facebook janë patriotë, por në letra shesin interesat kombëtare. Në 27 prill të viti 2009, Lulzim Basha, në atë kohë Ministër i Jashtëm, me porosi të Sali Berishës, firmosi marrëveshjen famëkeqe detare me Greqinë, nga e cila Athina përfitonte 354.4 km2 sipërfaqe ujore në detin Jon të Shqipërisë. Marrëveshja u nënshkrua në fshehtësi të plotë, duke anashkaluar edhe Presidentin e Republikës. Në tetor të vitit 2009, një muaj pas zyrtarizimit të qeverisë Berisha-Meta, Partia Socialiste i kërkoi Gjykatës Kushtetuese rrëzimin e marrëveshjes si antikombëtare. Në 26 nëntor 2009, Gjykata Kushtetuese shqyrtoi paraprakisht kërkesën e PS, ku vendosi kalimin e çështjes për shqyrtim në seancë plenare dhe legjitimimin e PS-së si palë ankimuese.

    Seancat në Gjykatën Kushtetuese zgjatën deri në prill të vitit 2010, ndërsa u karakterizuan nga debate dhe polemika të forta. Për të mbrojtur marrëveshjen e me Greqinë, Sali Berisha kishte angazhuar si avokate të qeverisë së tij Marsida Xhaferllarin, Kuvendin me në krye Jozefina Topallin, Ministrinë e Mbrojtjes me në krye Arben Imamin dhe Ministrinë e Jashtme me në krye Ilir Metën, i cili muajt e fundit ka veshur petkun e patriotit. Nga ana tjetër, Partia Socialiste kundërshtonte paktin detar dhe përfaqësohej nga Saimir Tahiri dhe Damian Gjiknuri, të ndihmuar nga kolonel Myslym Pasha, i vlerësuar më vonë nga Ambasada Amerikane për qëndrimet e tij në mbrojtje të interesit kombëtar.Ja stalini ne mbrojtje te paspaciut te likes e salihut dhe te gjithe pisave qe polli salihu ne 20 vjet pushtet

  3. Fati i vendeve koloni te memes amerik ku dhe dhe ligjet ja bejne vete. mendoni shqiptaret ta benin kete ne amerik apo europ. me pelqen shum. sa me thell i shkon pas shpine thika pellazgjikeve aq me shum bindem qe pak e kan.

    1. Mirë e ke, po janë gjynah! Mbas zemërimit duhet të vijë keqardhja, për këtë popull të verbër. Janë gjynah qoftë edhe për njerzit e afërm që kemi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.