• |
ide | kryesore

Kosovë/ 141 infektime dhe 6 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë rezultojnë 141 raste pozitive me koronavirus dhe 6 persona kanë humbur jetën.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 143 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 9.085 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.398.


Numri total i rasteve pozitive është 12.981 raste nga 49.277 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 498 raste të vdekjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu