• |
ide | kryesore

55-vjeçari me covid udhëton me autobus nga Tirana në Kakavijë, por e ndalin grekët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një udhëtar rreth 55 vjeç ka rezultuar pozitiv, pasditen e sotme, në pikën kufitare të Kakavijës. Udhëtari nga Tirana edhe pse kishte dalë pozitiv nga tamponi ishte nisur drejt Greqisë.


Ai ka kaluar pa problem nga pala shqiptare, e cila nuk e bën kontrollin e testeve, pasi këto të fundit kërkohen vetëm nga pala greke.


Ka qenë kjo e fundit që ka zbuluar testin pozitiv, duke rikthyer menjëherë për karantinim në Tiranë qytetarin. Ai kishte udhëtuar me një autobus, ndaj dhe është bërë menjëherë dezinfektimi i mjetit.

9 Comments

 1. Te vesh duart ne koke .
  E di shume mire qe eshte pozitiv dhe hipen ne autobuz me pasagjere ku rri per te pakten 5 ore me ta.

 2. Rrugace e kriminele, nuk kane respekt per te tjeret, po tenton aventuren duke rrezikuar gjithe pasagjeret..Ta kishin lene ne kufi me gjithe uturak!

 3. Futeni brenda dhe nje gjobe qe mos ta paguaj dot as brezi i katert i ndyresires.Njere te ndyre dhe te papergjegjshem

 4. Eh si jane shqiptaret popull idiot, diekt nxjerrin shpaten duke kritiku te tjeret.
  Po ju o derra ju duket gje vetja me te mere se ky tipi qe ka dal me covid?
  Po a e dini ju qe testi e ka saktesine me pak se 70% per fallco pozitiv, pra pra nje person ne cdo 3-4 persona qe ben testin del pozitiv, dhe per ta saktesuar i bejne njetest te ri.
  A e kane bere kete gje autoritetet Shqipetare?

  Po pse mor te vobekte, per nje cop virusi me vdekshmeri me pak se 0.1% do shkaterrohen jetet e miliona njerezve?
  A e dini ju o idiota qe per vitin 2020 (sipas projeksioneve) ne bote parashikohet te vdesin 7 here me shume njerez nga kanceri se sa nga Covid-19.

  Ju me dukeni pak si ai gomari te cilit ia kane lidh karronem me nje shkop ne koke, dhe ai vrapon qe te kapi karrotet por nuk e arrin kurre.

  ps. une nuk them qe virusi nuk ekzizton apo nuk eshte i demshem, por menyra se si po trajtohet kjo ceshtje me duket pak si te vrasesh nje mize me nje bombe berthamore.

  1. do me thene populli shqipetar idiot, komentuesit po ashtu..Ketu ka vetem nje idiot..mundohu ta gjesh. Nese nuk e gjen, fol me te shtepise!

   1. Besoj se e kane gjet ato 60 mje njerez qe marrin rruget e kurbetit cdo vit sepse vendi i tyre nuk i siguron as kushtet minimale per te jetuar. Ketu po ngelin vetem budallenjte, te paaftet e lidhur me pushtetin, dhe ato fatkeqet qe nuk mund te largohen dot per arsye te ndryshme. Pas 100 viteve ketu do kene ngel vetem Pensionistat sipas projeksioneve te OKB. Dhe ti je duke me thene qe faji eshte i imi….

    Po te shkosh te spitali psiqiatrik dhe te pyesesh pacientet kush eshte idioti ketu, jam i sigurte qe te gjite do te thone ta vene gishtin tek doktori.

    ps. je duke shkruar nonsens. sipas rrjedhes llogjike, komentusat pjese e popullit jane keshtu qe nuk kane pse te jene ndryshe.

  2. o as i zgjut
   lene se e dhive fare
   po lene ate muhabet
   ne sikur 0,01% munsi me pas me qen i infektu realisht nuk duhej me hyp n autobuz
   kshu i bje qe ka viktim me u kthy ne vrases

 5. o prAS, pak rendesi ka sesa saktesi ka testi po ne te gjithe boten njerezit vetizolohen ose sipas ecurise se semundjes shkojne ne spital. Nuk po flet njeri per lojen qe po luhet me Covidin por ky tipi sduhet te kishte hypur ne autobus duke ditur qe ishte i infektuar dhe kishte dale pozitiv, pasi dhe nnqs kishte gabm ne testin qe beri ne Shqiperi i doli prape ne Greqi. Mos dil e bejne garipin duke share njerezit per opinionet e tyre pasi cdo nje njeri ka te drejte te te quaj ty idiot nese ti mendon ndryshe nga ata.

  1. Eshte fakt qe Shqiperia eshte vendi i dundit ne Europe nga te gjitha drejtimet. Dhe e gjitha kjo per faktin se shqipetaret jane popull i lig, popull shkerdhat por sigurisht qe nuk jane te gjithe, ka dhe njerez te mire.
   Problemi eshte se njerezit ketu nuk e lodhin fare mendjen por direkt dalin e shkruajne budallalleqe,
   per shembull ti shkruan: “pasi dhe nnqs kishte gabm ne testin qe beri ne Shqiperi i doli prape ne Greqi”.
   Lexoje dhe nje here artikullin dhe do e kuptosh qe je tu ja fut kot.
   Greket nuk i kane bere asnje test (pasi testi PCR do 24 ore qe te dalin rezultatet, ekzizton dhe nje test tjeter shume me i shpejte por ka nje koeficent gabimi mjft te larte) thjesht kane lexuar pergjigjen e testit qe i ka dhene spitali amerikan ne AL. Vetem aty behen testet, eshte monopol.
   Pajisja qe ben tetstet (2000 teste PCR ne dite) kushton rreth 40 000 EUR, dhe kosto e reagenteve eshte rreth 5-10 EUR, por testi shitet 100 EUR, konkluzionet nxirini vete.
   Ka mundesi qe personi ne fjale nuk e ka dit fare qe ka qene pozitiv pasi sja ka thene njeri, vetem i kane dhene letren e pergjigjes. Une mendoj se faji ketu eshte i shtetit jo i personit.
   Kjo puna e vetizolimit eshte si me te fut ne arrest shtepie pa bere asnje krim, a mendoni ju pasojat qe mund te sjelli ky vetizolim? A e kuptoni ju qe po te rrine ne shpi njerezit humbin punen, shtepine dhe nuk kane me cfar te ushqejne femijet, apo kjo gje nuk ka rendesi per ju?
   Mos hajdeni ketu te na tregoni boten, se bota eshte nje lemsh i vertete, ku vetem drejtesia dhe e verteta nuk ekzistojne.
   Po te informoheni pak me shume do te kuptoni se si me karantin si pa karantin eshte e pa mundur qe te ndalet nje virus respirator me r=2. Keshtu qe vriteni pak mendjen se cili eshte qellimi i vertete i karantines!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu