• |
ide | kryesore

Rreth 200 mijë firma dhe personalitete të artit dhe politikës, Kosova tashmë në hartën e Apple

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kosovën tashmë njihet edhe në hartën e Apple, në programin ‘Maps’ të iPhone-ve, tabletave, etj.


197 mijë e 175 nënshkrime në peticionin “Put Kosovo on Apple Maps” bënë të mundur vendosjen e Kosovës në hartat e gjigandit teknologjik Apple.


Kësaj nisme iu bashkuan shumë të famshëm, mes të cilëve Dua Lipa, Rita Ora, Dafina Zeqiri, dhe politikanë kosovarë.

Peticioni u nis online nga një vajzë e quajtur Megi Cara. ©Lapsi.al 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu