• |
ide | kryesore

Lista e fituesve të MTV Video Music Awards 2020

-Instant, Paparazzi, Slider

Artistet e  muzikës, u mblodhën (të distancuar) për MTV Video Music Awards e këtij viti.


Pavarësisht kushteve të normalitetit të ri, ndarja e çmimeve është një ndër eventet më të përfolura. Ndryshe nga vitet e tjera, këtë vit MTV shtoi dy kategori të reja, në nder të muzikës së krijuar gjatë pandemisë:1- videoja më e mirë nga shtëpia dhe performanca më e mirë gjatë karantinës. Më poshtë do të gjeni listën e fituesëve të mbrëmjes!
Videoja e vitit


The Weeknd – “Blinding Lights”

Artisti i vitit
Lady Gaga

Kënga e vitit
Lady Gaga dhe Ariana Grande – “Rain On Me”

Bashkëpunimi më i mirë
Lady Gaga dhe Ariana Grande – “Rain on Me”

Kënga e verës
Blackpink – “How You Like That”

Artisti i ri
Doja Cat

Grupi më i mirë
BTS

Kënga më e mirë POP
BTS – “On”

Kënga më e mirë HIP-HOP
Megan Thee Stallion – “Savage”

Kënga më e mirë ROCK
Coldplay – “Orphans”

Kënga më e mirë nga muzika alternative
Machine Gun Kelly – “Bloody Valentine”

Kënga më e mire latine
Maluma ft. J Balvin – “Que? Pena”

Kënga më e mirë R&B
The Weeknd – “Blinding Lights”

Kënga më e mirë K-POP
BTS – “On”

Videoja me mesazhin më të mirë
H.E.R. – “I Can’t Breathe”

Videoja më e mirë muzikore nga shtëpia
Ariana Grande dhe Justin Bieber – “Stuck with U”

Performanca më e mirë e karantinës
CNCO – Unplugged At Home

Videoja me regjinë më të mirë
Taylor Swift – “The Man” – realizuar nga Taylor Swift

Kinematografia më e mirë
Lady Gaga dhe Ariana Grande – “Rain On Me” – Cinematography by Thomas Kloss

Realizimi artistik më i mirë
Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” –  realizuar nga Christian Stone

Efektet vizuale më të mira
Dua Lipa – “Physical” – realizuar nga EIGHTY4

Koreografia më e mirë
BTS – “On” – koreografia nga Son Sung Deuk, Lee Ga Hun, Lee Byung Eun

Editimi më i mirë
Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” – realizuar nga Alexandre Moors, Nuno Xico

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu