• |
ide | kryesore

The Weeknd kërkon drejtësi në MTV Video Music Awards 2020

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari i  The Weeknd, është ngjitur në skenën e MTV Video Music Awards për të mbajtur një fjalim.


Kjo ka ndodhur për shkak të vdekjes së Jacod Blake dhe Breonna, për të cilët ai kërkoiqë drejtësia të bie në vend, shkruan Daily Mail.“Është e vështirë për mua të festoj tani dhe ta shijoj këtë moment. Kështu që unë thjesht do të them drejtësi për Jacob Blake dhe drejtësi për Breonna Taylor”, u shpreh ai.Krijuesi i hitit “Can’t Feel My Face” u shfaq  në skenë sikur të ishte rrahur dhe fytyra e tij ishte me njolla gjaku.Jacob Blake u qëllua shtatë herë në shpinë nga oficerët e policisë ndërsa ai ishte jashtë një ndërtese apartamenti në Kenosha.Kurse Breonna Taylor, një vajzë tjetër me ngjyrë, u qellua  tetë herë nga policia në shtëpinë e saj në Louisville, Kentucky.


 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *