• |
ide | kryesore

Akuzat për Gjovalin Lokën si bashkëpunëtor i Sigurimit/ Lleshaj: Mbaj përgjegjësi për emërimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I pyetur në Korçë për akuzat ndaj Gjovalin Lokës si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, Sandër Lleshaj u shpreh se mban përgjegjësi për emërimin, duke shtuar se vlerëson maksimalisht punën e tij.


“Mbaj përgjegjësi për emërimin e Gjovalin Lokës si drejtor në Policinë e Shtetit.


Unë e kam emëruar dhe mbaj përgjegjësi për të dhe kam vlerësimet maksimale për punën e tij. Akuzave të opozitës nuk iu përgjigjem”, u shpreh Lleshaj.

Deklarata u bë në Korçë, ku ministri Lleshaj mori pjesë në prezantimin e forcave të reja policore që janë shtuar në radhët e policisë kufitare, forcave shqiponja të cilat u shtuan me 50 efektivë të rinj.

Partia Demokratike akuzoi drejtorin e Departamentit të Sigurisë Publike  Gjovalin Lokën se ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, por Loka u konfirmua ne detyre sipas dokumentave te Autoriteti për Informimin për Dokumentet i Ish-Sigurimit të Shtetit.

8 Comments

 1. Keshtu the edhe ne fillim per fytyren e policise, per barkderrat, te korruptuarit, dekonspiruesit e operacioneve dhe perla e bandes qe sulmuan tek teatri, “police” me maska, pa numer identifikimi dhe pa emer. Nuk mund te mbrohesh duke akuzat, pasi dosja qe eshte spiun nuk eshte realizuar nga opozita por nga strukturat e shtetit. Nje dite do japesh llogari para drejtesise ti dhe gjithe banditet por nuk do te kete debil te te marre ne mbrojtje

 2. po patjeter ti mban pergjegjesi politike dhe administrative, ndersa omisioni qe e kaloi mban pergjgejsi direkte sepse bytha jote me mut do tregoje me gisht komisionin sapo te te vie rradha,

  politikisht ti je smaban pergjgejsi sepse nuk je politikan qe err vota, bytha jote me mut smbledh asnje vote dot

  kshu qe ti si legen burre qe je del e thua publikisht qe mban pergjgjesi kur ne fakt ti nuk je pergjgejs per asgje ne kete rast, pergjgjes eshte komisioni dhe ai qe mbledh vota per PS. TI si legen burre qe je del e ben show kot , karagjozi i radhes i Rames

 3. Mir mir o minister por thuaja edhe ambasadores qe mban pergjegjesi per emerimet e tua se ajo e ka pik te dobet pergjegjesine, ndoshta te mer me sy te mir 🤣

 4. o minister sy lesh po nuk kishtw njeri tjeter qe te mos kishte mbaruar shkollen e sigurimit dhe te mos ishte orerativic sigurims

 5. Ministri,edhe mund te mos i pergjigjet Opozites,por e ka per detyre,qe te mbaje pergjagjesi,edhe perpara Opozites,per cdo shkelje te ligjit shqiptar.Kjo edhte detyrim,dhe nuk e pyet njeri kete cope ministri,se a desheron,apo jo te mbaje pergjegjesi se si e kryen detyren,i zgjedhuri i tij.Ky i zgjedhur,duhet te plotesoje ne rralle te pare te gjithe kerkesat e ligjit,se per kryerrjen e detyrave,ka shume shqiptare,qe mund te jene vo vetem ne nivelin e ti,por edhe mbi te,por ne rralla te pare,LIGJI dhe zbatimi i tij.Nese nuk respekton ligjin,do te mbash pergjegjesi,qe cke me te,bile edhe perpara drejtesise,qe nje dite do ta beje sic duhet,detyren e saj.

 6. Ky lloj ministri eshte fytyra e vertete e rendit e sigurise ne vend. Ndersa per Gjovalinin s’ka shume faj sepse e ka regjistruar Mark Dodani ne shkollen e sigurimit ne vitin 1985, kujtoni qe Marku njihet si sigurimsi me jetegjate e me i devotshem qe edhe Edvin Rama merr frymezim prej tij.
  Gjovalini me sigurmsa te tjere do te bejne kete shtet pjese te Europes?!
  Kjo eshte rilindja e ketij vendi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu