• |
ide | kryesore

Ariana Grande, femra e parë me 200 milionë ndjekës

-Instant, Paparazzi, Slider


 Këngëtarja Ariana Grande  ka arritur që të grumbullojë 200 milionë ndjekës në Instagram, duke u bërë femra e parë me këtë rekord.

Ariana ka lënë pas Kylie Jenner me 193 milionë ndjekës dhe këngëtaren Selena Gomez, e cila ka 190 milionë.

Lady Gaga e uroi per kete fakt në rrjete sociale, duke e konsideruar si një mbretëreshë.“Urime mikja ime Ariana Grande për 200 milionë ndjekës. Ti je një mbretëreshë. Mbaje kurorën“, ka shkruar Gaga.Personi i parë që arriti  200 milionë ndjekës në të njëjtën platformë ishte futbollisti , Cristiano Ronaldo

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *