• |
ide | kryesore

Meghan Markle dhe Princ Harry përkujtojnë Princeshë Diana-n në pervjetorin e vdekjes së saj (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Harry dhe Meghan Markle mbollën lule në nder të Princeshës Diana gjatë një vizite në një parashkollë në Los Angeles.

Cifti mbolli lule në kopsht me të rinjtë dhe kaluan kohën dukelexuar libra rreth kopshtit dhe perimeve. Shoqata e Ndihmës së Los Angeles publikoi disa fotografi të vizitës së çiftit dhe shkroi në Twitter: “Fëmijët e Qendrës tonë të mësimit parashkollor patën një surprizë të mrekullueshme kur Duka dhe Dukesha e Sussex-it i vizituan dje”.Ata vazhduan: “Përveçse i ndihmuan fëmijët të rimbjellin kopshtin e Qendrës së Mësimit Parashkollor, ata kaluan kohë me ta, duke ndarë vlerësimin e tyre për natyrën dhe duke ndihmuar në rrënjosjen e rëndësisë së ushqimit të shëndetshëm”.“Ne vërtet e vlerësojmë kohën dhe kujdesin e tyre për studentët tanë”, shkruhej në njoftimin e shkollës.Megan dhe Harry v izituan fëmijët në 23-vjetorin e vdekjes së Princeshës Diana.Princesha Diana vdiq në moshën 36 vjeçare kur makiname të cilën po udhëtonte u përplas në një tunel të Parisit më 31 gusht 1997.


 

 

 

 

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu