• |
ide | kryesore

Rama për detin: Meta ja fut kot! S’ka marrëveshje me Greqinë pa miratimin e Presidentit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama deklaroi nga Vlora se nuk mund të ketë marrëveshje me Greqinë për detin pa miratimin e Presidentit Ilir Meta.


Sipas kryeministrit, është Presidenti ai që firmos marrëveshjen dhe e dërgon atë në Gjykatën Kushtetuese.


“Jam i bindur që Presidenti e di shumë mirë që ja fut kot se po të kishte marrëveshje do kalonte nga ai. S’mund të ketë marrëveshje pa miratimin e Presidentit. E përsëris për ata që duan të dëgjojnë, jo për ata që bëjnë politikë me kap ca të kapësh, që s’ka asnjë marrëveshje Negociatat u ndërprenë pa një përfundim që kur në Greqi u ndryshua qeveria. Me qeverinë e re s’kemi asnjë nisje negociatash.” – shprehet Rama.

“Deklarata e kryeministrit grek për shtrirje me 12 milje s’ka të bëjë me Shqipërinë Një shtrirje e tillë nuk është e mundur me Shqipërinë. Kjo deklaratë është kthyer në mundësi të atyre që peshkojnë ç’të munden, është kthyer në qesharake. Si të bëhet një marrëveshje kur s’ka firma, vula, ajo shkon nga qeveria te presidenti, ai ka thënë do e çoj në Kushtetuese”, është shprehur Rama ndër të tjera. ©Lapsi.al 

 

8 Comments

 1. Tani demek i thote Grekeve se une jam dakord po fajin e ka Presidenti. por kete nuk e tha qe diten e pare.
  Pidhrobsh ngeli gjithe jeten. Te ishte burre e qinte i pari Linden

 2. Shkëlzen Berisha dha një intervistë, pas vendimit të Gjykatës së Floridas.

  Ashtu si babai, ai thotë se nuk e njihte mirrë burrin e tezes që u vra në Gërdec, ndërsa pranon se me Delijorgjin fliste në telefon.

  Në lidhje me akuzat e Luan Hoxhës, Shkëlzen Berisha thotë se ai i ka mohuar ato që i ka thënë privatisht ish-ambasadorit Withers (dhe kjo është e kuptueshme, pasi Hoxha kishte frikë për jetën e tij, dhe jo më kot shkoi në SHBA për azil).

 3. Perfundimisht Rama eshte frikacak, servil dhe deshtak, i pabese dhe hipokrit. Te gjitha betejat me Ilir Meten i ka humbur

 4. Pra PERFUDNIMISHT ti nxorre konkluzjonin ( nga kjo interviste) se Rama eshte FRIKACAK , SERVIL , DESHTAK , I PABESE DHE HIPOKRIT.
  Bravo. Ta kam zili llogjiken dhe aftesine te nxjerresh tere keto konkluzjone mbi Ramen bazuar ne kete interviste.
  Jam i bindur se nese Rama do dali dhe do te japi interviste per motin , ti prap do dalesh dhe do shkruash se …… PRFUNDIMISHT…..

 5. na mbyten militantet,

  EDHE NE RESPEKT PER MENDIMIN TUAJ NDRYSHE
  po te pyes se ku e di ti qe une jam militant. Ma verteto ti te kunderten: a nuk ishte rama AI i cili e mori meten ne kualicion qeverises duke iu lutur dhe a nuk beri Rama per 4 vite bashkeqeverisje me Meten ata se cfare deshi Meta; a nuk e zgjodhi Rama Ilir Meten President pa pyetur fare PS, DHE A NUK I KA HUMBUI RAMA TE GJITHA BETEJAT JURIDIKE ME METEN DHE NUK MUNDI QE TA SHKARKOJE SI PRESIDENT . UNE NUK JAMN SIMPATIZAN ME ILIR METEN , POR ATIJ I LUMTE SE E KA DRIBLUAR PER MREKULLI EDHE PD-NE, EDHE PS-NE. PRA NGA KETO DEL KONKLUZIONI.

 6. Kur minoritarin, greko-llacifac, edvin kristaqi, ta kane imponuar, ne krye te vendit, atehere nuk te ben pune asnje lloj institucioni sigurue, per te ruajtur sovranitetin sepse grekerit kane grekun e tyre, thiken mbas shpine per Shqiperine dhe per shqiptaret.
  Deti Jon iku, e morren grekerit deri ne maje te gadishullit te Karaburunit.
  Te pabeset, perdoren marreveshjen me Italine dhe na morren neve te gjithe Jonin, shikoni harten qe kane depozituar ne KS. OKB. pra, greku edvin kristaqi sebashku me bastardet e RIVDELJES, ia vodhen Shqiperise dhe shqiptareve te gjithe Jonin me c’ka nen te mbi te dhe me hapesiren ajrore siper.
  Kompania cifuto-ameritane, ku soros, ka 40 % te aksioneve NOBLE, ka fituar te gjitha lincensat per; kerkim, zbulim, shfrytezim, shitje te naftes dhe gazit, ne pjen e Jonit, qe na e vodhen. Rezervat vleresohen ne mbi 500 miliarde €, aq sa eshte borxhi i greqise, kundrejt, gjermanise, fmn, bankes boterore, BE.
  Me paret e fukarejve shqiptare, greqia, paguan te gjithe borxhet.
  Mire te na behet, fajin nuk e ka edvin kristaqi me gjysherit e tij greker, kristaqer dhe odisejer, fajin e kemi vet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu