• |
ide | kryesore

Marrëveshja në SHBA/ Mediat kosovare: Nëse Hoti nënshkruan, Haradinaj dhe ministrat e tij largohen nga qeveria

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mediat kosovare tashmë e bëjnë fakt të kryer që menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes sot në Uashington, Haradinaj dhe ministrat e AAK në qeveri do të largohen.

Haradinaj pak më parë paralajmëroi Hotin që mos nënshkruajë marrëveshjen kur përfshihet Liqeni i Ujmanit, ose nuk do të bashkëpunonin më.


Duket se ish- kryeministri nuk do të tolerojë këtë fakt dhe do të largohet, si dhe do të tërheqë edhe dy ministrat Selim Selimi si dhe Mimoza Haradinaj- Stublla.

Por me një dorëheqje të Haradinajt nga qeveria, atëhere do të vendoset në pikëpyetje dhe vetë qeveria.

3 Comments

 1. Mafia dhe korrupsioni kanë shkuar në majë, tek kryeministri dhe djali i tij”: Berishëve iu “ngarkojnë” dhe vrasjen e Trebickës në SHBA

 2. Por, shumica prej tyre e kanë fshehur lajmin, duke mos e dhënë fare.

  Disa kanë vepruar në mënyrë edhe më të shëmtuar, duke dhënë vetëm reagimin e Shkëlzen Berishës, i cili thotë se e ka fituar gjyqin në SHBA, kur në fakt e ka humbur.

  Të gjithë televizionet informative, News 24, Ora News, A2, ABC News, Euronews etj, me përjashtim të Report TV, nuk e kanë dhënë lajmin fare.

  As televizionet e tjera, duke nisur nga TV Klan e me radhë, me përjashtim të Top Channel.

  Gazetat dhe portalet, në shumicë e kanë fshehur lajmin, duke nisur nga “Panorama”, “Balkanëeb”, “Lapsi.al”, “Koha Jonë”, Gazeta Shqiptare” e të gjitha me radhë, me përjashtime të vogla, si “Shqiptarja.com”, apo gazeta “Dita”, që e kanë dhënë lajmin.

  Në fakt, nuk është se e mbrojnë dot Shkëlzenin, duke e fshehur lajmin, pasi ai tashmë është marrë vesh.

  Thjesht kështu tregojnë se nga kush kontrollohen.Mami jot po qendron ne bodrumin tim dhe po punon me shpellkaret e cecenet qe vijn ne tirone per qirje dhe Mami jot po e ben mire kete punen e partise do mar dhe gocat dhe gruan tende o namyti,ti mos u shqetso meru me salihun

 3. Ramush,po qe ai burre,qe tregohesh,largohu nga qeveria Hoti,bashke me dy ministrat e tu dhe mos u ndi fare.Ujmanin ja u ndane me Serbine,tashti avash-avash-se serbi nuk ngutet,do realizohet bedhe ndarja ne tone,si Mitrovica e cfare do desheroje serbia.Grini sallata sa te doni,por burra nuki jeni ,hic fare.Dil nga koalicioni dhe qeverija,dhe i thuj “Me fal”Kurtit,se ai prandaj nuk vepronte simbas Grenellit,se e njihte mire,dhe ja ku u vertetu ,ne realitet.Faqja e zeze per ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu