• |
ide | kryesore

Nënshkruhet marrëveshja/ Trump paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti amerikan, Donald Trump pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet.


Serbia dhe Kosova me ndërmjetësimin amerikan kanë normalizuar sot lidhjet ekonomike duke nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë.


Kjo marrëveshje, u nënshkrua kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në Zyrën Ovale në prani të presidentit amerikan, Donald Trump.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu