• |
ide | kryesore

Shqiptari kërcënon se do hidhet nga ndërtesa 12-katëshe në Greqi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një burrë gjysmë i zhveshur ka hipur në një ndërtesë 12-katëshe në Selanik, Greqi dhe kërcënon se do të hidhet. Incidenti po ndodh në rrugën Lagada dhe sipas mediave greke, personi që ka hipur në tarracën e pallatit 12-katësh është shqiptar.


Forca të forta policie kanë nxituar në vend, si dhe një brigadë e Brigadës së Zjarrfikësve.


Burri i tha policisë se nuk ka dokumente qëndrimi në vend, s’ka para dhe jeton në një kasolle. Ai gjithashtu tha se djali i tij po kryen shërbimin e tij ushtarak në Evros.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.