• |
ide | kryesore

Erion Veliaj thotë se do të dhurojë plazmën për të sëmurët me Covid (mbase s’e ka propagandë)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj teksa mbante fjalën e tij në këshillin bashkiak u tregua i gatshëm për të dhuruar plazmën e gjakut për ata që kanë nevojë, duke qenë se flitet se ajo kuron Covid-19. Ai ka ftuar dhe anëtarët e tjerë, që e kanë kaluar virusin, që të dhurojnë plazmën e cila po konsiderohet si një formë kure.


“Do jem i pari nga Bashkia si kryetar që do dhuroj plazmën për ata që kanë nevojë për këtë trajtim. Ndërkohë që ftoj të gjithë anëtarët e tjerë (që e kanë kaluar) të bëjnë të njëjtin veprim. Ka stigmë për ata që nuk dhurojnë, kur njerëzit kanë frikë dhe një lloj droje. Lipset solidaritet për ata që kanë droje që ta bëjnë këtë”, u shpreh Veliaj.
10 Comments

  1. MOS I MERRNI GJAK KESAJ HYENE KETIJ SEKTI TE KEQ SE DO INFEKTOJ DHE DO SHTOHEN HYENAT DHE SEKTI I KEQ PRA SEKTI KUNER FAMILJE NJERZIM ………………….

  2. Propaganda nuk qendron tek dhurimi i plazmes, Veliaj do qe t’ia mbushe mendjen njerezve se ka kaluar me te vertete covid 19 dhe ngjyren e ka marre ne ballkon kur po lexonte libra (!!!)

  3. A mund ta kete marre me mend Charles Dickens se personazhi i tij i famshem do klonohet pas

    200 vjetesh ne Albanistan dhe do behet kryetar i bashkise se kryeqytetit ?

    Never say never. Kurre mos thuaj kurre. Falemnderit Charles per dhuraten.

  4. Ai ka qelbur tiranen me bemat e tij, merre me mend te dhuroje plazem. Nje shpirt qelbur qe pastron para krimi nepermjet kullave e betonizimit tiranes, qe i shet si pune, plazmen e ka me keq se cdo lloj virusi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *