• |
ide | kryesore

Godet me top në fyt arbitren, Djokovic përjashtohet nga Us Open e kërkon ndjesë: “Gabova, më vjen keq”

-Instant, Sport

Shumë plateale dhe e dhunshme goditja me top ndaj arbitres së linjës, edhe pse e pavullnetshme: Novak Djokovic me mendje të qetë ka kërkuar falje për atë që ndodhi në Us Open. Pasi doli nga fusha pa I dhënë dorën arbitrit, serbi e ka menduar gjatë dhe shpreh pendesën e tij në Instagram: “Gabova, më vjen keq. Duhet të punoj mbi zhgënjimin tim e ta transformoj gjithcka në një mësim”.


“E gjithë kjo situatë më ka lënë vërtetë të trishtuar e bosh. U interesova për gjendjen e arbitres të linjës, e turneu më ka thënë se falë Zotit ndihet mirë. Jam shumë i keqardhur që krijova kaq stress. Në mënyrë të pavullnetshme. Në mënyrë të gabuar. Nuk po e zbuloj emrin për të respektuar privatësinë e saj. Për sa i përket skualifikimit, duhet të punoj mbi zhgënjimin tim e ta trasformoj gjithcka në një mësim për rritjen time si lojtar e njeri. Kërkoj ndjesë turneut Us Open e të gjithëve për sjelljen time. I jam mirënjohës skuadrës dhe familjes që kanë qenë mbështetja ime e tifozëve që janë gjithnjë me mua. Faleminderit e më vjen shumë keq” lexohet në mesazhin e Nole.

Djokovic është skualifikuar në 1/8 e finales për arsye se goditi me top arbitren e linjës: nervoz se humbi setin 6-5, kampioni serb ka goditur pa parë një top drejt fundit të fushës, duke goditur në fyt gruan. Gjest që I kushtoi përjashtimin nga turneu.

 

View this post on Instagram

 

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

2 Comments

  1. Sportist,para kamerave, dhe sulmon nje grua. Imagjino po te mos ishte para kameres, mos te ishte i njohur se cdo bente shkau.Ketyre serbeve as kafshe si thua sot,se jo me njerez

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.