• |
ide | kryesore

5 gjëra që ndihmojnë për të patur flokë të shëndetshëm

-Instant, F1, Stil

Majat e djegura janë  të bezdisshme, por ekzistojnë disa produkte krejtësisht natyrale që mund të përdoren si mënyrë alternative për të patur flokë të shëndoshë.


1.Vaji natyral
Përdorimi i vajit, rigjeneron flokun. Përdoreni atë para se të laheni. Bëni një miksim të vajit të kokosit, të ullirit dhe aplikojeni këtë përzierje në flokët tuaj. E mira është ta mbani këtë për rreth 1 deri në 2 orë. Majat e djegura nesër do të zhduken.


2.Majonezë
Majoneza kryen funksionin e balsamit perfekt për flokët. Gjithçka duhet të bëni është ta aplikoni atë në pjesët më të dëmshme, pra në fundet e flokëve dhe mbajeni për rreth 40 minuta. Këtë trajtim mund ta bëni 2 herë në javë.

3.E verdha e vezës
Merrni të verdhën e vezës dhe të masazhoni skalpin tuaj. Më pas lëreni rreth 30 minuta para se ta shpëlani.

4.Banane
Merrni një banane, pak qumësht dhe pak të verdhë veze dhe përziejini deri sa të krijoni me to një maskë. Nëse keni flokë të thatë, mund të shtoni dhe pak mjalt.

5.Birrë
Do ta vëreni këtë sapo t’i spërkatni majat e djegura me birrë. Lërini flokët ashtu për rreth 20 minuta dhe më pas shplajini me ujë të bollshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu