• |
ide | kryesore

FBI ka nisur trajnimin/ Cilët do jenë 60 hetuesit që do merren me ‘peshqit e mëdhenj’?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

60 hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur të trajnohen nga FBI-ja amerikane. Nisja e punës për emërimin e këtyre 60 hetuesve raportohet të ketë qenë tema kryesore e takimit të sotëm të ambasadores amerikane Yuri Kim me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja dhe drejtuesen e BKH-së, Aida Hajnaj.


Byroja Kombëtare të Hetimit është struktura e specializuar e Policisë Gjyqësore, që heton veprat penale të zyrtarëve të lartë dhe rastet e krimit të organizuar, pranë SPAK-ut. Do të jetë pikërisht ky institucion i drejtësisë së re, i cili ka për detyrë që të hetojë dhe `kopsitë` dosjet për të ashtuquajturit “peshq të mëdhenj” të korrupsionit qeveritarë dhe krimit të organizuar.


18 Comments

 1. Si ka nisur puna per trajnimin kur sapo ka nisur puna per emerimin apo po trajnohen ata qe do emerohen se dihet se kush i emeron dhe nga cilat radhe vijne.

 2. “60 hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur të trajnohen nga FBI-ja amerikane. Nisja e punës për emërimin e këtyre 60 hetuesve raportohet të ketë qenë tema kryesore e takimit të sotëm…”.

  Sa kontradiktore dhe idiote qe jeni.

 3. 30 NGA KETA DO JENE ISH SIGURIMSA NDERSA 30 TE TJERET DO JENE DJEMT DHE VAJZAT NIPERIT DHE MBESAT E TYRE PO TE ISH SIGURIMSAVE YJUR KIM TI DHE LU E PAGOFSHI NE KOKE TE FEMIJEVE TUAJ PADREJTESIN QE PO I BEBE KITIJE POPULLI DELE TE MJERE.

 4. Mendoni se kjo byro hetimi do te hetoje korrupsionin qeveritar ? Haroheni se do hetojne , Jane ushtare te Rames dhe paseardhesit e pushtetareve te diktatures. Kjo duket nga emerimi ” byroja e hetimit ” e cila eshte ne thelb ” byroja e partire” Duke na kujtuar byron politike te partise se punes , ku ne fakt kjo Byron hetimi eshte trashegimtare e byrose politike

  1. o Tomorr i bejn qejfin FBI , byrose federale te hetimit , meqe shqiperia ska federale e qujane shqip te perkthyer nga anglishtja byroja e hetimit, dmth vari trapin emer per ti bere qejfin.

   Jam dakord me ty qe jane te gjithe vegla te bilja e rames, dmth muhabet kot, vazhdo gabimin i thone ketij muhabeti

 5. Malltezi është përfolur shumë për pronat e tjetërsuara tek ish Kompleksi Partizani dhe se pas ndërtimit fshihej ai. Por deri më sot, me dokumenta kjo gjë nuk ishte vërtetuar, pasi Abi (siç njihet ndryshe), nuk i kishte regjistruar aksionet e tij në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit.

  Kompleksi i ndërtuar nga Jamarbër Malltezi dhe Fatmir Bektashi, ka 17 pallate dhe ky ndërtim vlerësohet mbi 20 milionë euro.Tomorri i pd se salihut i paska leshuar pellumbat sot

 6. 60 sigurimsa dhe shiksa ku…a qe do vene gjoma pasi ta bejne papen vet me barr. Se priftin me barre kan 30 vjet qe e bejne + 50 vjet eksperienc nga klosi& co.. po ata ne fakt te trajnuar jan. thjesht kim jongu ti vendosi.dhe yxhym per cironkat e fukarenjve. rrofte allbanistani dhe allbanezet qe kan ngelur pa brek.

 7. E patè Zj.Kim ne Himare beri nje foto
  Para disa arkave me peshq
  Ishin Cironka nuk pame asnje peshk te madh.
  Me kujton Bombardimin e pallatit te Duces nga aleatet
  Ne vend te pallatit te Duces dhjwtra shtepi te popullit te varfer.
  Tung.

 8. PD del blof, familja e Nik Prendit është trajtuar me bonus qiraje, Bashkia: Po bëni fushatë me fatkeqësinë,qe do tju pallojne grate qe pollen keta shpellkare si ty

 9. 16.30 te te rroje ne goje. Po ta nxe bytha mbaje edhe pd edhe ps. Ik tani te zeri i popullit komunist, atje zbraze mutin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu