• |
ide | kryesore

Kurti: Nuk do ta respektoj marrëveshjen e Uashingtonit. Reagon Grenell: Je anti-amerikan!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti thotë se nëse partia e tij kthehet në qeveri nuk do të respektojë Marrëveshjen e Uashingtonit të arritur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Në disa komente në Twitter Kurti thotë se ajo marrëveshje është nënshkruar nga një kryeministër jolegjitim dhe se ndërmjetësuesit nuk duhet të shtyjnë përpara marrëveshje që ndërlikojnë marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë.


“Ne nuk kemi detyrime për zotimet e Kryeministrit të paligjshëm të Kosovës kur të kthehemi në detyrë. Nënshkrimi i tij poshtë teksteve jo-koherente dhe jo-transparente është kundër vullnetit të popullit, rendit demokratik dhe shkel kushtetutën dhe ligjet e Kosovës. Ato nuk do të ratifikohen në Parlamentin tonë


Ndërmjetësit duhet të përmbahen nga nxitja e marrëveshjeve që shkaktojnë përçarje të mëtejshme midis Kosovës dhe Serbisë. Vetëm dialogu parimor dhe i përgatitur mirë çon në marrëveshje të drejta dhe të qëndrueshme”, – ka shkruar Kurti në Twitter.

Nuk ka vonuar reagimi i të dërguarit Special i Shtëpisë së Bardhë për Dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell që iu përgjigj po në Twitter duke shpërndarë një nga deklaratat e Kurtit.

“Një gjë është e sigurt. Gjithmonë mund të mbështetesh në faktin që Albin Kurti është kundër Shteteve të Bashkuara. Ai ishte kundër ideve të Obamës, ashtu siç ishte kundër ideve të Bushit. Simbolizmi nuk ta paguan qiranë, vendet e punës e bëjnë këtë”, – e mbyll Grenell. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. ALBIN KURTI NUK ESHTE ANTI AMERIKAN POR NUK AS BY***QIR SE RICHARD GRENELL HASHIM THACI ,DULLA KOTI BATON HAXHIU DHE EDI RAMA thotë:

  ALBIN KURTI NUK ESHTE ANTIAMERIKAN POR EDHE NUK BY**QIR SI JUVE RICH GRENELL,ALBIN KURTI NUK ESHTE PENGE I KRIMIT TE ORGANIZUAR DHE DHE I VRASJAVE MBAS LUFTE SI HASHIM THACI PER TE FIRMOSUR SI TI DO BOLJA BYTYQIRIT RICHARD GRENELL ALEXANDER VUCIC HASHIM THACIT ISA MORINES DHE EDI RAMES NE KURRIZ TE KOMBIT SHQIPTARE

  1. Si tha ky byth.imi amerikan; “nuk ka paguar qirane, vendet e punes e bejne kete”, cfare kerkon qe te thote, ky flet byth.imce dhe s’po e marrim vesh, shpejt ku eshte edvin kristaqi, te bej perkthimin?!
   Eshte antiamerikan, eshte antipederast, eshte antilgbt, eee ce pastaj, ti pse je antishqiptar, pse KURTI, nuk duhet qe te jete antiamerikan, cfare te mire ka pare Shqiperia dhe shqiptaret, nga byth.imat si puna jote?!

 2. Grenell. E vërteta është që ti dhe bosi jot është kundër Obama,Bush,Klinton.
  Kurti është Kosova First and Make Albania Greater Again (MAGA).

 3. Po qe anti juve ca behet?! Permbyset bota gje?! A keta jan idjot komplet. hajde mendje hajde. Po pse ore psikopeter me dhun duhet edhe tju duan ju??!!!!!!! Edhe te dashuren me komande e doni. ikni o pirdhuni tutje.

 4. Si tha ky byth.imi amerikan; “nuk ka paguar qirane, vendet e punes e bejne kete”, cfare kerkon qe te thote, ky flet byth.imce dhe s’po e marrim vesh, shpejt ku eshte edvin kristaqi, te bej perkthimin?!
  Eshte antiamerikan, eshte antipederast, eshte antilgbt, eee ce pastaj, ti pse je antishqiptar, pse KURTI, nuk duhet qe te jete antiamerikan, cfare te mire ka pare Shqiperia dhe shqiptaret, nga byth.imat si puna jote?!

 5. Granelli i leshon etiketimet politike si Enver Hoxha. Ai na akuzonte pa te keq si antishqiptar e antiparti vetem se degjonim zerin e amerikes ne radjo.

 6. Grenell thjesht nje pederast qe i bie b*thes dit nat hajde prit te te zgjidhi hallin…
  Make ass fucked better again …

 7. KY PRA KURTI ESHTE MARJONET E SERBIS NEOKOMUNIST TEPER I RREZIKSHEM NEONJERI NEOKOMUNIST NEOKRIJES PO ME DUKET SE BEN PJES TEK RILINDJA SI SEKTI I KEQ,ANI NJERI-FAMILJE-ATEDHE-KOMBE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu