• |
ide | kryesore

Pas tre ditësh përpjekje, shuhen flakët e zjarrit në Rrogozhinë

Lajme, Të fundit

Pas tre ditësh përpjekje në terren janë shuar flakët e zjarrit të rënë në kodrat e fshatit Zambishtë të Rrogozhinës.


Shërbimet e zjarrëfikëses së Rrogozhinës bashkë me kolegët e tyre nga Kavaja dhe Peqini, grupet e emergjencave dhe banorë të zonës për rreth 72 orë tentuan të shuajnë flakët. Ndërhyja me helikopter nga ajri ishte e nevojshme për shuarjen e plotë të tyre.


Mbi 70 hektarë me ullishte, pisha dhe shkurre u dogjën si shkak i rënies së zjarrit.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu