• |
ide | kryesore

Berlusconi: COVID-19 është një ferr i vërtetë

Planet

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ndodhet aktualisht në spitalin San Raffaele në Milano ku po merr kujdes shëndetësor pas infektimit me COVID-19. Sipas Corriere.it Berlusconi e kishte përshkruar virusin si një ferr të vërtetë gjatë bisedës me senatorët e partisë së tij.


“Unë po luftoj për ta kaluar këtë sëmundje, e cila është një ferr i vërtetë, është tmerrësisht e shëmtuar. Nga mijëra pacientë të ekzaminuar në San Raffaele, unë jam i pesti për nga ngarkesa virale. Bëra më të mirën time dhe shpresoj shumë që të mund të shërohem”, tha ai.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu