• |
ide | kryesore

Denoncimi nga Thumana, Grida Duma: Si e përdori Rama tragjedinë e familjes Cakoni (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, në një deklaratë për mediat nga Thumana akuzoi kryeministrin Edi Rama se ka përdorur për propagandën e tij, historinë e familjes Cakoni në Thumanë që humbi vajzën dhe kryefamiljarin në tërmetin e 26 nëntorit 2019. Duma me një video-mesazh tregoi të gjithë rastet kur kryeministri ka përdorur Manjola dhe Alesio Cakonin, duke iu premtuar ndihmë dhe shtëpi nga shteti.


“Madje djalin 11 vjeçar e dërgoi deri në Itali për një foto me Cristiano Ronaldon. Por pas kësaj, asgjë.” u shpreh Duma, ndërsa theksoi se pas fotos, nuk ka as ndihmë dhe as shtëpi.


Duma solli edhe pjesë nga deklaratat e Manjola dhe Alesio Cakonit në materialin e përgatitur nga News24.

1 Comment

  1. YMER GELBAZA DO TE PUBLIKOJ NJE DOSJE PER EDI RAMEN-ZAHO OSE ESHTE I KUJTIM GJUZIT OSE BATON HAXHIUT-EDI RAMA NUK BENE FEMIJE,NGA EFEKTET E PERDORIMIT TE KOKAINES.. thotë:

    EDI RAMA LEKET QE DUHET TJU JAP KETYRE FEMILJEVE TE MJERUAR ,JUA JAP YMER GELBAZA KELLIRES ,CARLO BOLES BOLINO ,KOL SALLAKUT SKENDER KURVA MINXHOZIT DHE LORENC VANGJELIT ETJ ETJ

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu