• |
ide | kryesore

Isa Mustafa tregon pse e largoi Vjosa Osmanin nga LDK-ja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka treguar se pse mori vendim për lirimin e Vjosa Osmanit nga pozitat drejtuese në parti.


Ai ka thënë se disa veprime të Osmanit kanë qenë të papranueshme për LDK-në dhe për këtë qëllim kanë zbatuar statutin e partisë.


“Me veprimet e saj Vjosa Osmani ka rënë në kundërshtim me statutin e partisë. Pasi që sipas statutit asnjë zyrtar i partisë nuk mund të jetë në strukturat udhëheqëse nëse vepron në kundërshtim me vendimet e partisë. Kundërshtimi i saj për votimin e Hotit, kundërshtimi i mocionit, dhe disa veprime të sajë na kanë detyruar të shkarkojmë nga pozitat drejtuese. I pranojmë mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe”, ka thënë Mustafa.

Megjithatë, ai ka thënë se është i gatshëm të bisedojë me Osmanin, nëse ajo shpreh interesim për rikthim.

“Në qoftë se zonja Osmani dëshiron të komunikojë unë jam i hapur të bisedoj me të. Por në qoftë se ajo mendon për hapjen e ndonjë iniciative është e drejtë e saj. Ne e falënderojmë për punën dhe aktivitetin e bërë në LDK, por nuk e diktojmë se çfarë të bëjë me të ardhmen”, tha ai në Pressing.

4 Comments

 1. ALBIN KURTI KRYEMINISTER,ZONJA OSMANI KRYETARE E KUVENDIT DHE DITMIR BUSHATI PRESIDENT I KOSOVES-KJO ESHTE QKA KOMBI SHQIPETAR DO thotë:

  JU ISA MORINA JENI VETEM NJE JASHTEQITJE E RRAHMON MORINES OSE NJE ZAGAR I TIJ ,DHE I KE BERE NDERE ZONJES OSMANI SE E KENI LARGUAR NGA PARTIA E QELBESIRAVE ,KURSE DULLA KOTI ESHTE VETEM NJE KELYSH I BERE SYNET NGA BOLET NGA HASHIM THACI DHE BATON HAXHIU P

  1. ka nevoje te shjtelohet sepse vete isa dhe LDK dolen me bashkepunimin e VV dhe pastaj vepruna ndryshe 😀

   por varet kushe ben si duket.

   Po e beri ndryshe nga sa thote isa fytyremiu apo isa morina qe po degjoj ketu, ( qenka noi mbetje e komunisteve jugosllave) , pak rendesi ka, sipas shprehej se famshme shqiptare, beni si them une por mos beni si bej une

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu