• |
ide | kryesore

Macron: Duhet të marrim masa të reja për COVID-19

Planet

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka deklaruar se në asnjë moment nuk duhet që qytetarët t’i dorëzohen panikut.


“Masat do të njoftohen nesër pas Këshillit të Mbrojtjes i planifikuar për në Elyse dhe objektivi i tyre është t’u japin vizibilitet javëve të ardhshme”, tha Macron.


Më tej shtoi se duhet bërë përshtatja me evolucionin e virusit si dhe përpjekja për ta ngadalësuar atë.

“Ne duhet ta bëjmë këtë, për të vazhduar të jetojmë, të edukojmë fëmijët tanë, të kujdesemi për pacientët dhe të kemi një jetë ekonomike dhe shoqërore normale”, nënvizoi Macron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu