• |
ide | kryesore

Nuk arriti të justifikonte pasurinë, shkarkohet gjyqtari Artur Gaxha

Lajme, Të fundit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Artur Gaxha. KPK verejti se gjyqtari nuk justifikonte pasurinë, që në rastin konkret ishte një apartament 124,8 m2 në bashkëpronësi me bashkëshorten, legalizuar në vitin 2011. Gaxha nuk ishte i pranishëm në dhënien e vendimit. Nga konstatimet e bëra të KPK-së reultoi se në vitin 2010 gjyqtari nuk kishte deklaruar burimin e shumës 60 mijë euro përdorur si këst i parë për banesën.


Gaxha kishte në pronësi një garazh 25 m2, në vlerën 3,2 milionë lekë si dhe një tokë arë në Bathore, 900 m2,  të cilat kishin si burim shitjen e një apartamenti por sipas KPK-së pagesa nuk është bërë përmes llogarisë bankare të noterit.4 Comments

 1. Po c na duhet vetingu neve… ??.
  Ca do fitoj populli.. ??
  Leriini rehat njerzit te han ato qe kan fituar me djersen e bythes.

 2. E dini se kur populli do te filloje qe te kete besim tek reforma ne drejtesi, kur p.sh. neser dhe me date 14/09/2020, KPK, te zhduki nga sistemi dinosauret e hajnise dhe korrupsionit, arjan qafa (malok i sales) dhe fjoralba prifti (minoritare filogreke)!

 3. Po’ ketà te tjeret mos Jane mut me i mire.
  U zhdukshin ishallah
  A
  Po’ paret qe Kane marre ryshfet apo ska gje nga 15 apertamente seicili e fukarenjte vdesin ne cadrà

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.