• |
ide | kryesore

Yuri Kim për SPAK: Shpresoj që të funksionojë plotësisht

Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka përshëndetur operacionin “Starova” prej të cilit u arrestuan tre persona, mes tyre përgjegjësi i departamentit të drejtësisë në Fakultetin e Shkencave politike e juridike në Universitetin “Aleksandër Moisiu” Durrës, gjithashtu u ekzekutua masa “Arrest në shtëpi” për një gjyqtare dhe një avokat.


“Shpresoj që SPAK të funksionojë plotësisht. Kemi parë disa që po i pengojnë SPAK në punën e tyre. SPAK duhet të qëndrojë fort për të vijuar punën”, deklaroi ambasadorja Kim.


5 Comments

  1. Me shpresa moj zonje-çke kineze nuk shkohet gjekundi! Duhet te bejne detyren keta te zgedhurit, dhe ndeshkim per ata qe nuk e kryejne! Kjo nuk eshte shprese por detyre patriotike, zonja dipllomaqe, dhe si e tille teper e rendesishme per nje vend!!!

  2. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit vjen pas dy raporteve të tjerë të njohur ndërkombëtar, atij të Kombeve të Bashkuara dhe të OECD, të cilët vlerësonin Shqipërinë për qeverisjen digjitale.
    Sipas këtyre raporteve, shërbimet publike ndaj qytetarëve që ofrohen online kanë rritur cilësinë e jetës së shqiptarëve, kanë ulur korrupsionin dhe kanë ndikuar për një klimë më të mirë për biznesin. Shqipëria vlerësohet si vendi më i mirë i rajonit për qeverisjen digjitale duke tejkaluar edhe vende që janë aktualisht anëtare të Bashkimit Europian.

  3. Ju amerikanet,vetem me shpresa kerkoni te mbani miletin,por mos harro ,moj zonjeza Kim,se keni kaq vite qe me reformen ne drejtesi,e keni c’rregulluar akoma me keq,se c’ishte,drejtesine ne Shqiperi,keni tre vite qe e keni lene,gjoja me “shprese”se se shpejti…..por as gjykata Kushtetuese dhe as gjykata e Larte,nuk duken gjekundi,dhe jo deri ne dhjetor,sic po deklaroni tani,po. as ne dhjetorin tjeter,nuk do jene gjekundi.Keni punesuar shume “specialiste”,ku shumica jane tuajt,dhe i pagoni me rroga teper te majme,por jane pikerisht,ata,njerizit qe keni vene ju,qe po e batardisin drejtesine,dhe me Vetingun,e sajuar,keni hequr,c’ka dashte qeveria,dhe keni lene ne detyra,ata qe keni dashur,megjithese shumica e tyre,kane dalur si rruar qethur,mepasuri te pajustifikuar,me prona te tjetersuara,dhe per detyra te pakryera,dhe jeni ju,zonjeza Kim,qe i keni perkrahur disa nga personat me te diskutuar,per shkelje te ligjeve dhe per zvarritje te qellimeshme dhe ngaterrese ne rralle,per emerimet ne drejtesi.Rasti me tipik,eshte Dvorani,qe megjithese Presidenti i Republikes,por edhe Komisioni i Venecias,ja numeruan,te gjitha shkeljet,per te cilat (duke perfshire edhe vetingun qe iu be),ai duhej shporrur prej organeve te Drejtesise,,Ju zonjeze e dashur,i shkuat edhe ne zyren e tij,publikisht,per t’i c’faqur boterisht,perkrahjen tuaj,per veprat e tija te jashte ligjeshme,per te cilat duhej edhe denuar dhe jo te vijoje si gjykates ne Apel.Prisni drejtesi,prej Dvoranit ju? Lereni ne gjykaten e apelit edhe per dy,ose mandate te tjera,sic e late ne gjykaten e larte mbi dy mandate dhe akoma kerkonte qe tendronte.Por te pakten ,shkon e nga shkon,mos na dil neper televizione dhe mos na jep leksione,por ha ndonjue gloku,nese ta nxjerrin,pi edhe ndonje kafe turke,nese ta pjekin,por shqiptaret,mos i neperkemb,me deklaratat e juaja,qellimkeqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu