• |
ide | kryesore

Flet mjeku i Berlusconit: Do të kishte vdekur nëse do të infektohej me COVID-19 në mars-prill

Planet

Mjeku personal i ish-presidentit italian Silvio Berlusconi ka folur për gjendjen e tij pas infektimit me COVID-19.


“Ngarkesa virale e tamponit nazofaringal të Berlusconit ishte aq e lartë saqë në mars-prill, sigurisht që nuk do të kishte patur rezultatin që ka tani. Do të kishte vdekur? Sigurisht që po dhe ai e di këtë gjë”.Alberto Zangrillo u shpreh se shtrimi i presidentit në spital në kohën e duhur ishte ajo që e shpëtoi. Edhe 10 orë me vonesë po të kishte shkuar në spital, për presidentin mund të kishte qenë fatale për shkak të operacioneve të kryera ndër vite.

“Le të themi që Berlusconi është në një situatë mëse të kënaqshme. Terapia po i shkon shumë mirë dhe besoj se fundi i kësaj sëmundjeje është shumë afër”, tregoi Zangrillo.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *