• |
ide | kryesore

Pipero: Një pacienti im me covid shkroi amanetet dhe tentoi vetëvrasjen

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka folur lidhur me 2 vetëvrasjet e pacientëve me koronavirus tek Sanatoriumi. Pipero është shprehur se shkak për luhatjet e humorit bëhet mos-oksigjenimi i trurit.


Epidemiologu është shprehur se edhe një pacient i tij ka tentuar vetëvrasjen por për fat është ndaluar në kohë.


“Mund të ndodhë kudo. Mund t’ju them eksperiencën e një pacient timin. Shkoi amanetet dhe e tentoi vetëvrasjen. Truri nuk u oksigjenohet. Mos e përjetoni si dramë. Mos kini panik dhe frikë. Bashkë me mjekun mund ta kaloni lehtë sëmundjen,” – tha Pipero.

6 Comments

  1. Flet Piero, zyrtari I do partie me shume tesera që u kujtua të na bënte shfaqje dhe të shkelte në spital. Pse nuk e pyesin dhe për leket qe merrte për emërime? Propagandën e di mirë ta bëjë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu