• |
ide | kryesore

Dalin në ankand letrat e dashurisë të shkruajtura nga Tupac (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Më 15 shtator hapet ankandi i parë ku do të dalin në shitje sendet me vlerë të artistëve të muzikës hip-hop të cilët kanë ndërruar jetë.


Mes 120 artefakteve gjenden edhe 22 letrat e dashurisë të  Tupac Shakur, të shkruara kur ai ishte adoleshent. Letrat i janë dedikuar dashurise së tij  Kathy Loy.Një send tjetër me vlerë në ankand është kurora e vendosur nga reperi i ndjerë B.I.G gjatë një seti fotografik vetëm 3 ditë para se të ndërronte jetë.


1 Comment

  1. Zmadhojeni foton dhe do te gjeni “wait a minute, I’ll see your hairy feet next year!”
    Letra dashurie ky krymi…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu