• |
ide | kryesore

Zjarr në Priskë të Tiranës, presidenti Meta: E pajustifikueshme që s’janë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët, duhet të mbahet përgjegjësi ligjore (Video)

Lajme, Të fundit

Zona e Priskës në kryeqytet është përfshirë nga flakët. Mbrëmjën e sotme një vatër zjarri ka djegur një sipërfaqe toke të konsiderueshme dhe banorët prej orësh po mundohen të shuajnë vetë flakët.


Presidenti Ilir Meta ka reaguar me shqetësim për zjarrin duke kritikuar ashpër strukturat e Shërbimit Zjarrfikës dhe Ministrinë e Mbrojtjes pasi nuk kanë angazhuar të gjitha mjetet dhe efektivët për minimizimin e pasojave. Ai kërkon që për këtë krim mjedisor të mbahet përgjegjësi ligjore.


7 Comments

  1. Pasojat ekonomike të koronavirusit vazhdojnë të ndjehen në qytetin e Nju Jorkut, ku radhët për të marrë ushqime falas, janë ende të gjata sipas organizatës bamirëse “Food Bank”. Kjo organizatë ka shpërndarë 30 milionë pako me ushqime për banorët e Nju Jorkut, tre herë më shumë sesa vitin e kaluar. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Mariama Diallo njofton.

    Organizata “Food Bank” për Nju Jorkun thotë se numri i njerëzve që shkojnë për të marrë ushqime, është më i madh krahasuar me vitin e kaluar.

  2. Ka ikur ne Diber Olta Xhacka per te mbledhur grupin “Termet,termet”, dhe s’ka kush i ben shurren zjarrit
    Vetem shurra e saj e shuan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu